Tucker Carlson kavatseb Putinit Moskvas intervjueerida | Välismaa

2248299h3e94t24

Tere tulemast Eestisse! Tucker Carlson, tuntud Ameerika telepersoon, kavatseb külastada Moskvat ja intervjueerida Venemaa presidenti Vladimir Putinit. See on tekitanud palju elevust ja poleemikat nii Ameerikas kui ka üle maailma. Carlsoni plaanid on tekitanud küsimusi tema motiivide ja eesmärkide kohta ning arutelusid selle üle, kuidas see võib mõjutada USA ja Venemaa suhteid. Oleme põnevil, et tuua teieni seda haaravat ja olulist teemat ning jagada arvamusi ja mõtteid selle üle, kuidas see võib mõjutada rahvusvahelist kogukonda.

USA konservatiivne saatejuht Tucker Carlson teatas teisipäeval, et ta kavatseb intervjueerida lähiajal Venemaa diktaatorit Vladimir Putinit. Ukraina abistamist korduvalt hukka mõistnud saatejuhti nähti juba eelmise nädalal lõpus Moskvas.

Vene president pole andnud ühtegi intervjuud lääneriikide ajakirjanikele pärast täiemahulist sissetungi Ukrainasse 2022. aasta veebruaris. Viimane Putini intervjuu lääne ajakirjanikule leidis aset 2021. aastal. Putini intervjuud Vene väljaannetele on rangelt tsenseeritud ja toimuvad Kremli etteantud juhiste järgi.

Fox Newsist eelmisel aastal vallandatud Carlson teatas sotsiaalvõrgustikus X postitatud videos teisipäeval, et lähiajal ilmub tema intervjuu Putiniga. Kui tavaliselt postitab Carlson oma intervjuusid enda tasulisele veebilehele, siis see kord lubab ta avaldada video tasuta X-is. Saatejuhi sõnul sai ta kinnituste X-i omanikult Elon Muskilt, et intervjuu levikut ei takistata, vahendab Politico.

Carlsoni sõnul soovib ta, et vaatajad teeks intervjuust järeldusi ise. Ankur süüdistas lisaks peavoolumeediat, et see ei taha Putinit intervjueerida ning teeb intervjuusid hoopis Zelenskiga.

Paljud lääne ajakirjanikud kritiseerisid Carlsoni väiteid, kirjutab The Telegraph.

“Kas Tucker tõesti arvab, et meie, ajakirjanikud, pole püüdnud intervjueerida Putinit iga päev pärast tema täiemahulist sissetungi Ukrainasse? See on absurdsus – me jätkame intervjuude küsimist, nagu oleme juba aastaid teinud,” kirjutas CNN-i ankur Christiane Amanpour.

Loe rohkem:  ERR Brüsselis: kes kandideerivad Euroopa Komisjoni juhiks ja millised šansid neil on? | Välismaa

Carlson ei maininud oma videoteates, et Putini Venemaa alustas sõda Ukraina vastu. Ta ei maininud ka Venemaa vanglas viibivat USA ajakirjanikku Evan Gerškovitšit. Venemaal võivad ajakirjanikud ja tavakodanikud saada vanglakaristuse Venemaa sõja Ukraina vastu sõjaks nimetamise eest.

Venemaa president Vladimir Putin on kuulutatud tagaotsitavaks Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) poolt seoses tema käsul toime pandud sõjakuritegudega Ukrainas.

Tucker Carlson on korduvalt kutsunud üles Ukrainale sõjalist abi mitte osutama, seadis küsimärgi alla USA sanktsioone Venemaa vastu ning nimetas Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskit diktaatoriks, kes on “lähedasem Leninile kui George Washingtonile”.

Kokkuvõttes võime öelda, et Tucker Carlsoni otsus intervjueerida Putinit Moskvas näitab tema soovi mõista ja kajastada erinevaid vaatenurki. See samm võib aidata avada dialoogi ja luua paremat mõistmist kahe riigi vahel. Samuti võime oodata huvitavat ja informatiivset intervjuud, mis võib anda rohkem selgust Venemaa poliitika ja seisukohtade kohta. Loodame, et see samm aitab kaasa rahvusvahelisele suhtlusele ja koostööle ning toob kaasa positiivseid arenguid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga