Trump ja Biden said kandideerimiseks vajaliku arvu delegaate kokku | Välismaa

2304819h9b73t24

“Kuumad presidendivalimised Ameerika Ühendriikides on jõudnud uude pöördepunkti, kui nii Trump kui ka Biden on kogunud vajaliku arvu delegaate, et ametlikult kandideerida. See tähendab, et võitlus USA presidendi kohale on täies hoos ning pinged ja poliitilised intriigid on tõusuteel. Kuidas mõjutab see olukord globaalseid poliitilisi suhteid ja millised väljavaated on tulevikuks, nii Eestis kui ka mujal maailmas? Nendele küsimustele leidmaks vastust jälgime huviga, kuidas sündmused Ameerikas jätkuvad.”

Joe Biden ja Donald Trump võitsid teisipäeval toimunud eelhääletusel piisavalt delegaate ning nad on nüüd võitnud enda poole piisava arvu delegaate, et saavutada nominatsioon kandideerimiseks novembrikuus toimuvatel USA presidendivalimistel.

Pärast Nikki Haley loobumist on 77- aastane Trump jäänud vabariiklaste ainsaks presidendikandidaadi kandidaadiks. Nüüd on tema selja taga ka piisav arv delegaate, et võita suvel suvel nominatsioon. Sarnases seisus on ka 81-aastane Biden ning kõigi aegade vanim president ja temast veidi noorem eelkäija peavad sügisel maha kordusmatši. 

Mõlemad kandidaadid on teinud eelvalimistel puhta töö. Trump kaotas ainult Washingtonis ja Vermontis. Bidenil polegi tõsist vastast olnud ja ta ei suutnud võita ainult Ameerika Samoal. Tegemist on Vaikses ookeanis asuva USA hallatava territooriumiga.

Mõlemad kandidaadid peavad nüüd ootama oma partei kongressi, et nominatsioon ametlikult kätte saada. See tähendab, et USA-d ootab pikk valimiskampaania.

Biden on nüüd surve all, et ta hakkaks Trumpiga debateerima. Pole veel selge, millal toimuvad valimiseelsed presidendidebatid, vahendas The Telegraph.

Trump juba nõuab vastava ürituse korraldamist ja ütles, et osaleb isegi siis, kui seda juhib demokraatide rahvuskomitee. Viimased küsitlused näitavad, et Trump juhib Bideni ees võtmeosariikides. Endise presidendi vastu on aga esitatud mitu kriminaalsüüdistust, mis muudavad valimiskampaania veelgi tormilisemaks. 

Loe rohkem:  Ukraina lasi põhja veel ühe Vene dessantlaeva | Välismaa

Kokkuvõttes võib öelda, et nii Trump kui ka Biden on kogunud piisavalt delegaate, et kandideerida USA presidendiks. See tähistab olulist verstaposti mõlemale kandidaadile nende teel valimiste võidule. Eestis jälgitakse hoolikalt USA presidendivalimiste protsessi ning oodatakse põnevusega novembrikuu valimistulemusi. Sõltumata sellest, kelle kasuks valijad otsustavad, on oluline, et valimisprotsess toimuks ausalt ja demokraatlikult.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga