Transpordiamet: Tallinna ringtee ahelavarii kohas oli libedustõrje tegemata | Eesti

2249448h36c8t24

Tere tulemast Eestisse! Tallinna ringtee ahelavarii kohas oli libedustõrje tegemata on olnud oluline teema Transpordiameti jaoks. Eesti koges hiljuti lund ning libedust teedel, mis tõi kaasa mitmeid liiklusõnnetusi. See tõstatas küsimuse libedustõrje tõhususe kohta Tallinna ringteel. Kohalikud inimesed on mures liiklusohutuse pärast ja ootavad kiireid parandusmeetmeid. See juhtum kutsub esile olulise arutelu ja vajaduse parema libedustõrje järele, et tagada kõigi liiklejate ohutus Eesti teedel.

Tallinna ringteel neljapäeva hommikul toimunud liiklusõnnetuse toimumispaigas ei olnud teehooldaja teinud ennetavat libedustõrjet, ütles transpordiameti esindaja esialgsele analüüsile viidates.

“Mis puudutab tänast liiklusõnnetust, siis me oleme transpordiametis esialgsetele andmetele tuginedes läbi viinud kiire menetluse. Oleme seisukohal, et kahjuks teehooldaja poolt ei olnud teostatud ennetavat libedustõrjet,” ütles transpordiameti Põhja osakonna juhataja Viktor Kisseljov neljapäeval Vikerraadio saates “Uudis+”.

Neljapäeva hommikul kella 7.50 paiku juhtus Tallinna ringteel Lagedi ja Veneküla vahel suunaga Peterburi maantee poole ahelavarii, kus esialgsetel andmetel põrkas kokku 11 sõidukit. Inimesed kannatada ei saanud.

Kisseljov rääkis, et kui patrull-auto kella kuue ajal hommikul selle lõigu läbi sõitis, siis veel libedust ei tuvastatud. “Aga sellegipoolest oli vastu võetud vale otsus teehooldajal ehk et oleks pidanud ikkagi ennetavalt libedustõrjet enne saju algust tegema,” lisas ta.

Transpordiameti osakonnajuhataja viitas sellele, et teistel lähedalasuvatel lõikudel tegutsevad teised teehooldajad oli siiski ennetavat libedusetõrjet kella viie ja kuue vahel hommikul teinud.

“Me maksame ka täiendavalt ennetava libedustõrje eest. Teehooldaja peab jälgima ilmaprognoosi, ta peab vaatama, kas ja millal ta läheb ennetavat libedustõrjet tegema. Ja kahjuks seekord jäigi [see] tegemata, kuigi naaberpiirkonna teehooldajad olid kõik seda teinud kella viie ja kuue vahel hommikul,” rääkis Kisseljov.

Loe rohkem:  Lastehoidu puudutava seaduse muutmine on võtnud aega juba kümme aastat | Eesti

Kuna tegemist on kõige kõrgemate seisundinõuetega teega, siis peaksid transpordiameti hoolduspartnerid libeduse ja lumetõrjet tegema kahe tunni jooksul alates teadasaamisest.

“Meil on olemas ka teeandurid, meil on tee ääres teeilmajaamad, vaadatakse ka prognoosi, et millal võib tulla sadu või tekkida libedus. Teedel sõidavad ka patrull-autod ning teehooldemeistrid teevadki otsuse, kas minna ennetavat libedustõrjet tegema või mitte. Täna kahjuks ei otsustatud libedustõrjet tegema minna,” tõdes ameti esindaja.

Kisseljov rääkis ka, et talvistes liiklusoludes võivadki teed ootamatult libedaks muutuda, seda eriti hommikuti ja õhtuti ning viaduktidel, sildadel ja estakaadidel, kus on suur liikluskoormus ning selle võimalusega peaksid ka juhid arvestama.

Konkreetsel lõigul on ka talvel kiiruspiiranguks 100 km/h, aga suurim lubatud sõidukiirus ei ole kohustuslik, tuleb valida oludele sobiv kiirus, märkis Kisseljov.

Hommikul sündmuskohal käinud ERR-i teleoperaatori sõnul oli tee vähese lumega aga ülimalt libe nii, et oli raskusi püsti seismisega.

Kokkuvõttes näitas Transpordiameti analüüs, et Tallinna ringtee ahelavarii kohas oli libedusetõrje tegemata. See tõi kaasa ohtliku olukorra liikluses ning kaasa kahju kaasliiklejatele ja transpordifirmadele. Oluline on tagada, et libedusetõrje oleks korraldatud adekvaatselt ja õigeaegselt, et vältida sarnaseid õnnetusi tulevikus. Transpordiamet peaks võtma meetmeid, et tagada ohutu liikluskeskkond ning teavitama liiklejaid olulistest muudatustest teekatendil. Turvalisus peaks olema alati esmatähtis liikluses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga