Tomingas: poleks kolm päeva tagasi uskunud, et sellest niimoodi välja tulen | Laskesuusatamine

2255001h186ft24

Tervist, Eesti spordisõbrad! Laskesuusatamise maailmas on toimumas suur pööre, sest Eesti suusataja Tuuli Tomingas on jõudnud uuele tasemele. Pärast kolme päeva kestnud võistlust ei uskunud ta, et suudab nii suurejoonelise tulemuse saavutada. Tema enesekindlus ja pühendumus treeningutele on aidanud tal ületada enda piire ning tõusta rahvusvahelisel tasandil. Tomingas on tõeline eeskuju noortele spordisõpradele ning tema saavutused on toonud elevust kogu Eesti spordimaailmas. Pole kahtlustki, et Tomingas on Eesti laskesuusatamise uus lootus ja tal on veel palju suuri saavutusi ees ootamas.

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Nove Mestos jõudsid naiste jälitussõidus 30 parema sekka kõik kolm Eesti sportlast, Tuuli Tomingas saavutas kõrge kümnenda koha.

“Uskumatu! See, kus ma oma mõtete ja emotsioonidega kolm päeva tagasi olin… ma poleks iial uskunud, et sellest niimoodi välja tulen,” rääkis pühapäeval paremuselt kaheksandat sõiduaega näidanud ja Nove Mestos kolmanda MM-kulla võitnud Julia Simonile 2.30 kaotanud Tomingas.

“Ma läksin lihtsalt sõitma. Tundsin, et täna on enesetunne okei ja enesekindlus hakkab ka ree peale tagasi tulema, aga sellist võitlusvaimu kindlasti polnud, nagu oli hooaja alguses. Olen jaanuaris vaimselt nii jõhkralt peksa saanud, et motivatsioon on kõvasti maha ära läinud. Viimasel ringil oleks mõnel teisel päeval ees olnud tüdruku ka võib-olla suure vihaga ära noppinud, aga täna nautisin seda olukorda viimasel ringil,” sõnas intervjuu alguses ka sünnipäevalapsele Tarmo Tiislerile õnne soovinud Tomingas.

Regina Ermits sai 24. ja Susan Külm 27. koha, sõiduaegade poolest mahtusid Eesti naised pühapäeval 24 parema sekka.

“Äge! Selliste hetkede nimel me elame ja teeme,” kinnitas Eesti koondise treener Indrek Tobreluts. “Pärast teist tiiru hakkas juba käest libisema, aga MM-il mõtlevad vist kõik ilmselt natuke rohkem. Hooldemehed on teinud head tööd, teistmoodi ei oleks see võimalik. Arvestades, millise meelsusega me MM-ile tulime, siis ei oleks sellist päeva oodanud.”

Loe rohkem:  Holmenkolleni MK-etapi naiste tavadistants lükkub ilma tõttu edasi | Laskesuusatamine

Külm tegi nii lamades- kui püstitiirus ühe möödalasu, kaotus 3.50 andis talle lõpuks 27. koha. “Nagu näha, on siin väga märg ja tõusud on kohati aeglased. Kuna olen 182 cm pikk ja kaalun natuke rohkem kui pisikesed tüdrukud, oli mul allamäge täna kõva eelis,” naeris Külm. “Viimases tiirus oli ühel lasul keretõmme, olen rahul, et suutsin selle enne lasku peatada ja nulli välja võtta.”

Ermits tegi kolm möödalasku ning kaotas Simonile kolm ja pool minutit, lõppkohaks märgiti talle 24. “Algas nii jube raskelt, kui ma pärast viimast tiiru kuulsin, et läksin 25. kohal ära, siis mõtlesin, et kuidas see võimalik on! Koha mõttes on kõik hästi, aga võistlus ise tundus vahepeal nii jube,” naeris Ermits.

Pärast kolm päeva tagasi toimunud laskesuusatamise võistlust ei uskunud Tomingas, et ta suudab nii hästi esineda. Ta on õnnelik oma saavutuse üle ja tänab kõiki, kes teda toetasid. See võistlus andis talle enesekindlust ja motivatsiooni edaspidiseks. Tomingas on tänulik kõigi võimaluste eest, mis on talle avanenud ja lubab veelgi rohkem vaeva näha, et saavutada veel suuremaid tulemusi tulevikus. Ta loodab, et tema edulugu innustab ka teisi noori sportlasi oma unistuste poole püüdlema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga