Tilga: sise-MM oli sel hooajal minu prioriteetide nimekirjas kolmas | Kergejõustik

2270730hf89ft24

Tere tulemast Eesti jaama! Täna räägime ühest kohalikust kergejõustiku talendist, kes on pälvinud palju tähelepanu oma saavutustega. Tilga, kes on sel hooajal edukalt esindanud Eestit sise-MM-il, jagab meiega oma mõtteid ja kogemusi. Ta räägib, kuidas jõudis oma prioriteetide nimekirjas kolmandale kohale ning milliseid pingutusi selle saavutamiseks tegi. Kui olete huvitatud spordist ja kohalikest saavutustest, siis ärge jätke seda lugu lugemata!

Kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustest loobunud mitmevõistleja Karel Tilga sõnul on ettevalmistusperiood Pariisi olümpiamängudeks möödunud hästi.

Veebruari alguses teatas kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustele World Athletics mitmevõistluse tuuri üldvõitjana kutse saanud Tilga, et jätab Glasgows toimuva tiitlivõistluse vahele.

“Väike sääreprobleem, mis mul oli, ei olnud tegelikult tõsine, aga olümpia-aastat silmas pidades oli sise-MM prioriteedide nimekirjas OM-i ja EM-i järel kolmas. Nende kaalutlustega võtsin vastu otsuse, et parem karta kui kahetseda,” rääkis Tilga kolmapäeval ERR-ile.

“Minu jaoks oli see vigastus ootamatu, aga olen kuulnud, et Achilleuse probleemid võivad sportlastel seotud olla uute naelikutega. Jalg istub õhkpatjade pärast naelikus natuke teises asendis ja ka teistel sportlastel on sellega probleeme olnud,” sõnas Tilga.

Mullu Budapestis toimunud MM-il 8681 punkti kogunud ja neljanda koha saanud Tilga sõnul on olümpiaettevalmistusperiood seni läinud väga hästi. “Alguspunkt võrreldes eelmise aastaga oli selle võrra parem, et püsisin eelmisel aastal enam-vähem tervena ja sain palju trenni teha. Sügisel tundusid kohe esimesed trennid natuke kergemad kui eelmine aasta ja kõik läks päris hästi,” rääkis ta.

Sel aastal ootab Tilgat lausa kaks tiitlivõistlust, kui enne juuli lõpus algavaid Pariisi olümpiamänge toimuvad juuni alguses Roomas Euroopa meistrivõistlused.

“Eks see on harjumatu ikka, aga esimene kümnevõistlus ei ole mul seal plaanis, plaanis on teha üks kas Itaalias aprilli lõpupoole või USA-s. Tahaks enne EM-i ühe kümnevõistluse läbi teha. EM-il on minu jaoks suur tähtsus, seal on päris hea medalilootus, aga suures kontekstis maksab EM-medal ilmselgelt vähem kui olümpiamedal ja EM-il käid rohkem ka kui olümpial. Sellel on ikkagi põhirõhk, aga selle arvelt EM-ile vähem ei keskendu, lihtsalt vormi kõige-kõigema tipu ajastan OM-i, mitte EM-i ajaks,” selgitas Tilga.

Loe rohkem:  Johannes Erm sihib sise-MM-il isiklikku rekordit | Kergejõustik

Kergejõustiku sise-MM võistlus oli mulle oluline eesmärk ja ma olen uhke, et suutsin selle hooaja jooksul oma prioriteetide nimekirjas kolmandaks saavutada. Tulemus näitab minu pühendumust ja sihikindlust ning annab mulle motivatsiooni jätkata treenimist ja võistlemist. See on näidanud mulle, et olen võimeline saavutama oma eesmärke ja arenema oma ala parimaks. Olen tänulik kõigile, kes on mind selle teekonna jooksul toetanud ning ootan põnevusega tulevasi väljakutseid ja võimalusi enda arendamiseks kergejõustiku valdkonnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga