Kanada jooksutalendi tulemus ei kvalifitseeru maailmarekordiks | Kergejõustik

1709053695 2279295h563ft24

Estonia on alati uhke olnud oma spordirikkal ajaloog, kuid hiljuti teatas Kanada jooksutalendi tulemus, et see ei kvalifitseeru maailmarekordiks. See uudis ajas kogu spordimaailma segadusse ja tekitas küsimusi selle kohta, millised standardid peaksid kehtima, et saavutatud tulemus tunnistataks maailmarekordina. Kuid üks asi on kindel – see lugu tõestab, et spordis on alati olemas ootamatuid pöördeid ja üllatusi.

Kanada jooksja Christopher Morales Williamsi eelmisel nädalal joostud tipptulemus 400 meetri distantsil ei lähe sisemaailmarekordina kirja.

19-aastane Morales Williams läbis Arkansases toimunud Ameerika Ühendriikide üliõpilasliiga võistlusel distantsi 44,49-ga, mis oli kaheksa sajandikku kiirem kui ametlik maailmarekord (Kerron Clement; 44,57).

Teisipäeval avaldati aga, et võistluse stardipukid ei vastanud normile ja seetõttu ei saa tulemust maailmarekordina kinnitada.

Otsus tähendab, et koguni kaks ajaloo kiireimat 400 meetri sisejooksu ei ole maailmarekordi väärilised, sest Michael Norman (44,52) jäi 2018. aastal jäi sellest ilma dopingukontrolli puudumise tõttu.

Morales Williamsi hiilgejooksule järgnes ka dopingukontroll, lisasid korraldajad.

Kanada jooksutalendi tulemus, mis oli lähedane maailmarekordile, on siiski pettumus, kuna ta ei kvalifitseerunud ametlikuks maailmarekordiks. Kuigi sportlane näitas suurepärast saavutust, jäi ta napilt maailmarekordist ilma. Oluline on märkida, et kergejõustik on äärmiselt konkurentsivõimeline ala ning iga väike detail võib mõjutada tulemust. Ometi peaksime siiski tunnustama sportlase pingutust ja pühendumist ning lootes, et tulevikus suudab ta saavutada veel suuremaid eesmärke ja võimalik, et tõusta ka maailmarekordi tiitli vääriliseks.

Loe rohkem:  VIDEO | Bol nihutas MM-finaalis taas 400 meetri jooksu maailmarekordit | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga