Teisipäeval sajab lund ja jäävihma ning tuiskab | ilm

2255307hf51dt24

Tere tulemast Eestisse! Teisipäeval sajab lund ja jäävihma ning tuiskab ilm on tõeline talvine vaatemäng siin meie kaunis riigis. Olge valmis kogema Eesti talve võlusid ja võtma vastu selle kauni ja kohati karmi ilma väljakutsed. Vaadake kuidas lumehelbed langevad maale ja loovad imelisi maastikke ning nautige jäävihma sädelust looduses. See on tõeline võimalus kogeda Eesti looduse ilu ning saada osa meie rahva karmist, kuid kaunilt vastupidavast ellusuhtumisest. Tehke endale kuum jook valmis ja nautige selle imelise talvepäeva võlusid!

Käesoleva nädala ilm on muutlik. Teisipäeval on tuisu, jäävihma ja lumesaju tõttu keerulised teeolud.

Teisipäeva öö on Eestis lume- ja lörtsisajuga, sekka tuleb vihma ja jäävihma, vaid Kirde-Eestis võib olla ilm sajuta. Paiguti tuiskab. On jäidet ja märja lume ladestust. Puhub kirde- ja idatuul 5 kuni 12, saartel ja rannikul iiliti kuni 20 meetrit sekundis. Külma on 2 kuni 9 kraadi, saartel on õhutemperatuur -2 ja +1 kraadi vahel.

Hommik on paljudes kohtades sajune ja tuuline. Teed on väga libedad. Külma on 1 kuni 7, Kirde-Eestis kuni 9 kraadi, saarte rannikul on õhutemperatuur 0 kraadi lähedal.

Päev on lume, lörtsi, vihma ja jäävihmaga, Kirde-Eestisse ei pruugi sadu veel jõuda. Paiguti tuiskab. On jäidet ja märja lume ladestust. Puhub ida- ja kagutuul 5 kuni 12, saartel ja rannikul puhanguti kuni 20 meetrit sekundis. Külma on 1 kuni 7 kraadi, Lääne-Eesti saartel ja mandri lõunaservas on õhutemperatuur -1 ja +2 kraadi vahel.

Kolmapäeva öö on sajune, päeval koondub tihedam lumesadu Ida-Eesti kohale, läänes on selgimisi ja sadu harvem. Ida-Eestis on külma 3 kuni 7, öösel kuni 11 kraadi, läände jõuab soe õhk ning ilm läheb päeval sulale.

Loe rohkem:  Reede on vihmane | ilm

Neljapäeva öö on suurema sajuta ja mandril miinuskraadides. Päeval jõuab saartele lume- ja lörtsisadu ning levib pärastlõunal mandrile. Õhutemperatuur on -7 kraadist Ida-Eestis +1 kraadini saarte rannikul.

Reedel on palju igasugust sadu ja keerulisi liiklusolusid, laupäev tuleb kuivem ja külmem.

Kokkuvõttes võib öelda, et teisipäeva ilm on väga väljakutsuv. Lumesadu ja jäävihm koos tuiskava tuulega teevad teeolud keeruliseks ning jäetakse inimesed kodudesse. Liiklemine muutub ohtlikuks ning teatud piirkondades võib tekkida liiklusummikuid ja -õnnetusi. Seetõttu on oluline järgida ilmateadet ning ettevaatusabinõusid, et vältida ohtlikke olukordi ja kaitsta end külmakahjustuste eest. Turvalisus on esmatähtis neil rasketel ilmastikuoludel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga