ERR USA-s: Kansas City fännid selgitasid ERR-ile Ameerika jalgpalli fenomeni | Välismaa

2257137h5fb7t24

Tere tulemast ERR USA-sse! Kansas City Chiefsi fännid jagasid meiega oma kogemust Ameerika jalgpalli fenomenist ning nad olid valmis jagama seda ka teiega. See on ainulaadne võimalus heita pilk selle spordi mõjule ja populaarsusele Ameerika Ühendriikides. Oleme põnevil, et saame tuua teieni selle põneva ja haarava loo ning anda teile aimu sellest, mis teeb Ameerika jalgpallist nii erilise ja fännidele nii olulise. Lugege edasi ja avastage, kuidas Kansas City fännid selgitasid ERR-ile Ameerika jalgpalli fenomeni!

Ameerika Ühendriikides selgus pühapäeva hilisõhtul 58. Super Bowli võitja. Teist aastat järjest võidutsenud Kansas City fännid selgitasid “Aktuaalsele kaamerale”, mis on Ameerika jalgpalli fenomen.

Ükski teine spordisündmus ei ärata ameeriklastes nii palju põnevust kui Super Bowl. Aasta kõige tähtsamat jalgpallimatši tähistatakse Ühendriikides kui rahvuspüha.

Kui Las Vegases toimunud matšile õnnestus piletid hankida vaid 60 000 õnnelikul, jälgib igal aastal teleri vahendusel aasta üht tähtsündmust ligi 100 miljonit ameeriklast.

“Aktuaalne kaamera” jälgis mängu koos Kansas City fännidega Washingtonis spordibaaris.

“Oleme üles kasvades kogu aeg jalgpalli vaadanud. See on meile sisse juurdunud. Juba väikesest peale on meil meeskond, kellele kaasa elada. Ma ei oska seda tegelikult selgitada, aga see on osa meie kultuurist, osa meie elust,” selgitas Eric.

“Jalgpall on lihtsalt suurepärane viis sõprade ja perega kontakti saamiseks. Samuti uute tutvuste leidmiseks ja ka uue pere loomiseks. Täpselt nagu siin, Washingtonis, kus oleme Kansas Cityst tuhandete miilide kaugusel,” märkis Mark.

Ajaloo esimesel Super Bowlil tuli pileti eest välja käia 10 dollarit, ligi 60 aastat hiljem maksab sissepääs keskmiselt aga 12 000 dollarit. Fännides tekitab see suurt pahameelt, sest üritus on muutunud tavainimesele kättesaamatuks.

Loe rohkem:  Vilniuse koolid hakkavad õpetama vene keele asemel hispaania keelt | Välismaa

“Kindlasti on diplomaatilisem viis enda väljendamiseks, aga ma lihtsalt ei talu seda. Jalgpall peaks olema kättesaadav kõigile, mitte neile, kellel on 7000 dollarit, et Las Vegasesse minna. See peaks olema mõeldud ikkagi fännidele Kansas Cityst ja San Fransiscost,” ütles Kyle.

Super Bowl ei ole aga ainult Ameerika jalgpall. Lisaks spordile oodatakse pikisilmi ka muusikalist poolajaetendust ning meelelahutuslikke reklaamipause, millesse reklaamitootjad panustavad ohtralt raha ja aega.

“See kaasab rohkem inimesi. Ka neid, kes iga päev sporti ei jälgi, vaid on rohkem huvitatud popkultuurist, reklaamindusest või muusikast. See ühendab inimesi, kes pole tingimata just jalgpalliga seotud. See on suur sündmus kõigi jaoks,” selgitas Katie.

Järjekorras 58. Super Bowli võitis Kansas City Chiefs 25-22 San Fransisco 49ersi ees. Meeskonna jaoks oli see ajaloo neljas meistritiitel.

Kokkuvõttes võib öelda, et Kansas City Chiefs’i fännid on kirglikud ja pühendunud Ameerika jalgpalli fenomeni jälgijad. Nende armastus spordi vastu on nakkav ja nende entusiasm paneb igaühe mõistma Ameerika jalgpalli kultuuri olulisust. ERR-i intervjuu nende fännidega avab uksed Ameerika jalgpalli maailma ning aitab levitada teadmisi selle spordiala kohta ka Eestis. See on hea näide sellest, kuidas spordi entusiastid üle maailma saavad ühendada ja jagada oma armastust spordi vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga