Teenetemärgi pälvinud Indrek Sammul: õnneks pole inimesed ka teatris tunnustusega kitsid | Teater

986539ha312t24

Tuntud Eesti näitleja Indrek Sammul on teeninud teenetemärgi oma silmapaistva panuse eest teatrikunsti edendamisel. Tema pühendumus ja talent on teinud temast ühe hinnatumaid näitlejaid Eestis. Sammul on tuntud oma mitmekülgse osatäitmise poolest nii teatris kui ka filmides. Teda on kiidetud nii kriitikute kui ka publiku poolt. Sammul on tõestus sellest, et Eesti inimesed hindavad ja tunnustavad oma teatri- ja filmistaare ning tema saavutus toob rõõmu kogu kultuurikogukonnale.

President Alar Karis tunnustas kolmapäeval näitleja Indrek Sammulit Valgetähe V klassi teenetemärgiga. ERR-ile antud intervjuus ütles ta, et viimasel ajal on teda enim tunnustatud just tänu Rainer Sarneti “Nähtamatule võitlusele”.

Indrek Sammul ütles, et on hea küsimus, millal teda viimati tunnustati. “Üldiselt ega siin teatris õnneks ei ole inimesed väga kitsid tunnustusega, kui kellelegi midagi kuskil meeldib, kas on mõni kolleeg midagi vaatamas käinud või on läinud korda, siis ikkagi antakse tagasisidet,” ütles ta.

Viimasel ajal on teda tunnustatud enim just Rainer Sarneti “Nähtamatu võitluse” eest. “Väga paljud inimesed on tulnud, võtnud käest kinni ja öelnud, et aitäh, läks väga korda.”

“Aktuaalne kaamera” läks koos Indrek Sammuga ka Tallinna Linnateatri proovi, kus teda õnnitlesid ka kolleegid. “No vaata, mille sa oled ära teeninud,” ütles Anne Reemann.

Kokkuvõttes võib öelda, et Indrek Sammul on teenetemärgi igati ära teeninud oma pikaajalise pühendumuse ja panuse eest Eesti teatri arengusse. Tema töö on olnud märkimisväärne ja seda on õnneks ka tunnustatud. Sammul on oluline näide sellest, et inimesed ei ole teatris tunnustusega kitsid ning väärtustavad kõrgelt pühendunud loomingulist tööd. Loodetavasti innustab tema saavutus ka teisi loomingulisi inimesi oma kirge järgima ja oma tööd täie pühendumusega tegema.

Loe rohkem:  Liisa Saaremäel: saalist lahkuvad inimesed ei ehmata mind | Teater

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga