Teenetemärgi laureaat Jahu: nad ei tea, et ma ei oska mängida! | Kabe

2249058h9942t24

Tervist! Täna räägime Eesti teenetemärgi laureaadist Jahu’st, kes on tuntud oma kabe oskuste poolest. Paljud inimesed aga ei tea, et tegelikult ei oska ta üldse kabet mängida! Jahu on oma elu pühendanud kabe populariseerimisele ning tema panus selles valdkonnas on olnud märkimisväärne. Ta on õpetanud tuhandetele inimestele kabet mängima ja tema entusiasm selle iidse mängu vastu on inspiratsiooniks paljudele. Jahu teenetemärk on tunnustus tema pühendumusele ja panusele Eesti kabeühiskonnas. Oleme aukandjad, et teda täna siin esindada ja tema lugu jagada.

President Alar Karis tunnustab tänavu vabariigi aastapäeval riikliku teenetemärgiga enam kui 150 inimese seas ka Eesti kabe kauaaegset eestvedajat Heinar Jahu, kes ütles “Ringvaatele”, et ei ole siiani mängu selgeks saanud.

Nõmme kabeklubi juht Heinar Jahu on olnud kabega seotud terve oma elu. “Ma tegin kabetreeninguid juba kooli ajal. Tegime klassidevahelisi turniire ja siis ma ikka näitasin, sest ma hakkasin kodus enne kooli kabet mängima. Isa tegi kabelaua, kabenupud ja siis mängisime,” ütles 90-aastane mängija, treener ja kohtunik.

Tema auhinnakapist leidub muuseas mitmeid Eesti meistritiitleid ning tiitleid rahvusvahelistelt võistlustelt. 1997. aastal teenis Jahu Londonis mõttespordiolümpiaadil Inglise kabes pronksi, 1970. aastal korraldas ta USA ja Eesti sõpruskohtumise.

Aga tema sõnul ei vääri ta teenetemärki isiklike tulemuste eest. “Seda väärib laste näod, kui nad võidavad,” ütles Jahu, kes on õpetanud välja 46 noorte Eesti meistrit.

Jahu ütles, et kabe on lihtne mäng, kuid tõdes samas, et ei ole veel seda täielikult selgeks saanud. Aga teenetemärk ju ometigi anti? “Nad ei tea, et ma ei oska mängida!” hüüatas kabetaja, kes ütles, et tähistab tunnustust saunaõhtuga.

Loe rohkem:  Kuremaal toimunud kabeturniiril võidutsesid lätlased | Kabe

Teenetemärgi laureaat Jahu räägib avameelselt sellest, kuidas ta tegelikult ei oska kabet mängida. Tema ausus ja eneseiroonia on inspireeriv ning näitab, et edu saavutamiseks ei pea alati olema perfektsionist. Oluline on avatult tunnistada oma nõrkusi ning olla valmis õppima ja arenema. Jahu lugu on õpetlik ning annab julgust olla iseendaga aus, hoolimata saavutatud tunnustusest või ametikohast. Tema sõnad julgustavad inimesi olema enesekindlad ja avameelsed ning uskuma enda võimesse õppida ja kasvada ka läbi ebaõnnestumiste.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga