Tartusse Atlantise taha kerkis ebaseaduslik parkla | Eesti

2312655hd974t24

Tere tulemast Tartusse! Viimastel päevadel on linnas tekkinud kõneainet pakkuv olukord – Atlantise taga on ebaseaduslikult püstitatud parkla. See kummaline ja ebaseaduslik rajatis on tekitanud segadust ja pahameelt kohalike elanike seas. Kuid mis on selle salapärase parkla eesmärk ja kes selle on sinna püstitanud? Kas see on lihtsalt juhuslik eksitus või on selles sügavam tähendus? Jääme jälgima, kuidas see lugu areneb ja mis saladused veel avanevad Tartu Atlantise taha kerkiva parkla kohta. Selles väikelinnas on alati midagi põnevat toimumas!

Tartu linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond lasi peatada teenuse osutamise Tartu kesklinna Atlantise maja taha rajatud parklas, mille puudub ehitusluba.

Õigusrikkumiste kõrvaldamiseks kohustas linnavalitsus kinnistu omanikku viivitamata peatama Narva maantee 2c katastriüksusele rajatud parklas avalikkusele suunatud parkimisteenuse osutamine.

Kinnistu omanik TFC Valdus OÜ juhatuse liige Sven Mihailov oli saatnud arhitektuuri ja ehituse osakonnale e-kirja, kus teatas, et TFC Valdus OÜ on kinnistu aadressiga Narva mnt 2c üürile andnud ega tegele antud asukohas ehitustegevusega.

See aga ei vabasta TFC Valdus OÜ-d vastutusest, sest vastavalt seadusele vastutab katastriüksuse omanik ehitusseadustikust tulenevate nõuete täitmise üle, sõltumata sellest, kas ta on andnud katastriüksuse üürile ning kas ta tegeleb asukohas ehitustöödega või mitte.

Linnavalitsus hoiatas, et ettekirjutuse täitmata jätmise korral rakendatakse TFC Valdus OÜ suhtes sunniraha vastavalt korrakaitseseadusele.

Linnavalitsus märkis oma ettekirjutuses, et selleks et õigusrikkumine kõrvaldada ja avalikkusele ligipääsetav parkla seadustada, tuleb eelnevalt saada ehitusluba. Ehitusloa saamiseks tuleb koostada nõuetele vastav ehitusprojekt ning esitada see koos tee ehitusloa taotlusega e-postiga arhitektuuri ja ehituse osakonnale menetlemiseks.

Kokkuvõttes tasub meeles pidada, et seadusandlust tuleb alati järgida, eriti kui ehitatakse avalikku ruumi või pakutakse teenuseid elanikele. Ebaseadusliku tegevuse korral võivad tekkida mitmed probleemid, nagu turvalisuse puudumine, keskkonnakahjustused ja õiguslikud tagajärjed. Tartu linnas kerkis Atlantise taga ebaseaduslik parkla on hea näide sellest, kuidas hooletus võib tuua kaasa suuri probleeme. Seega on oluline järgida seadusi ja norme, et tagada ohutu ja korrapärane elukeskkond kõigile elanikele.

Loe rohkem:  Izmailova: pinged erakonnas on kestnud juba mõnda aega | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga