Tartu Sõpruse silla remont algab sügisel | Eesti

1158587h961et24

Tartu Sõpruse sild, üks linna olulisemaid sildu, alustab sügisel põhjalikku remonti. Silla renoveerimine on oluline samm selle tagamiseks, et sild oleks ohutu ja funktsionaalne kõigile selle kasutajatele. Remonditööde käigus uuendatakse silla konstruktsiooni ja parandatakse selle seisukorda, et tagada pikaajaline kestvus ja ohutus. Tartu elanikud ja linna külalised peavad olema valmis võimalikeks liikluspiiranguteks ja ajutisteks muudatusteks silla kasutamisel, kuid lõpptulemusena saavad kõik nautida renoveeritud silla eeliseid.

Eesti pikima ja väga kehvas seisus Tartu Sõpruse silla remondiprojekt sai lõpuks valmis, kuigi opositsioonipoliitikute arvates soodustatakse silla remondiga autoliiklust.

Tartu linna teedeteenistuse juhataja Oleg Lužetski sõnul arutati silla projekti tegemise käigus kumba tõsta esikohale, kas auto- või jalgrattaliiklust. Algselt oli Lužetski sõnul plaanis jätta 1+1 ehk mõlemas suunas üks sõidurada autodele ning rohkem ruumi kergliiklejatele. Lužetski märkis, et sellise jaotuse korral tekiksid aga ummikud. Lahenduse otsimisega läks Tartu linnal aega pool aastat.

“Me pidime läbi analüüsima kogu liikluse. Pidime liiklust lugema, tegime mitu eskiisi ja jõudsime järeldusele, et kui suudame silda laiendada ja tagame nõuetekohase kergliikluse laiendatud osa peal, siis võime lubada 2+2 rajad. Praegu on sõiduraja laius 3,5 meetrit. Uue lahenduse järgi tulevad sisemised rajad 2,75 meetrit ja välimised kolme meetri laiused.”

Tartu linnavolikogu liige Pärtel Piirimäe (Eesti 200) rääkis, et linnavalitsus jättis kasutamata võimaluse veelgi rohkem soodustada kergliiklust ning jalgsi liikumist. Tema sõnul otsis linnavalitsus kompromissi eri gruppide vahel, kuid lõpuks soodustati ikkagi autoliiklust. Kõrvale jäi variant, et üks silla pool jääks üldse kergliiklusele. Piirimäe lisas, et 2+2 silda on vaja vaid üksikutel tipptunni minutitel. Ülejäänud ajal aitab see liiklust lihtsalt juurde genereerida.

Loe rohkem:  Norstati reitingud: Reformierakonna toetus viie aasta madalaim | Eesti

Tartu abilinnapea Raimond Tamm vastas kriitikale, et peale remonti on mõlemal sillapoolel ka oluliselt laiemad kergliiklusteed,

“Mõlemal sillapoolel saab jalgrattaga liikuda mõlemas suunas. Pole tavapärane lahendus, kus ühel tänavapoolel on ühes suunas rattatee ja teisel pool teises suunas. Rattatee laius on kaks ja pool meetrit mõlemal sillapoolel. Lisaks on 2,5 meetrit ka jalakäijate tee laius mõlemal sillapoolel. Kergliiklejatele kokku tekib üsna arvestatav ala võrreldes sellega, mida täna kasutada on.

Tamm lisas, et kõik liiklejagrupid on omavahel eraldatud. Samuti on kergliiklejatele kergemaks tehtud silla pealt maha saamine.

“Selleks, et täna jõuda jõe või kanali äärde tuleb jalutada sild lõpuni ja tulla soovitud sihtkohta tagasi, siis nüüd tekivad trepid silla kahte erinevasse asukohta. Üks võimaldab Emajõe paremkaldal jõe äärde silla pealt maha. Teine tekib kanali ja jõe vahelisele alale, kus on võimalik kergliiklejatel otse, ilma silda lõpuni kõndimata, maapinnale tulla.”

Tamme sõnul maksab silla ja seonduvate ristmike remont 10-12 miljonit eurot. Tema rehkenduste kohaselt võiks tööd silla peal pihta hakata sügisel. Eeldatavalt saab sild täielikult valmis 2026. aastal.

In conclusion, the planned renovation of the Tartu Friendship Bridge is a necessary and welcome project that will enhance the safety and functionality of this important infrastructure. By beginning the renovation in the fall, the impact on traffic and accessibility will be minimized, and residents and visitors can look forward to an improved bridge in the near future. The project demonstrates Estonia’s commitment to maintaining and modernizing its infrastructure to benefit the community. We look forward to the completion of the renovation and the continued safe and efficient use of the Tartu Friendship Bridge.

Loe rohkem:  Valitsus: südamestimulaatorite paigaldamine Kuressaares lõpeb 1. juulil | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga