Tarbekunsti- ja disainimuuseumi juhina jätkab Kai Lobjakas | Muuseumid

2215617h7d89t24

Tere tulemast Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi! On suur au teatada, et meie muuseumi uueks juhiks on valitud tuntud kunstiekspert Kai Lobjakas. Tema kirg ja pühendumus Eesti kunstile ning disainile on teinud temast ideaalse valiku juhtima meie muuseumi. Kai Lobjakas toob kaasa aastatepikkuse kogemuse ja teadmised kunstimaailmast ning tema visioon muuseumi tulevikuks on inspireeriv. Oleme kindlad, et tema juhtimisel saab meie muuseum edasi areneda ja pakkuda külastajatele veelgi kaasakiskuvamaid ja harivamaid näitusi. Tulge avastama Eesti rikkalikku kunsti- ja disainimaailma koos meiega!

Sihtasutuse Tarbekunsti- ja disainimuuseum juhatuse liikmeks valiti senise muusemi juht Kai Lobjakas. Sihtasutus alustab tegevust 1. mail.

“Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi 11 aastat juhtinud Kai Lobjakal on märkimisväärne juhtimiskogemus ning põhjalikud erialased teadmised. Valikukomisjonile paistis silma tema avatus lähenemises nii muuseumi edasisele tööle, arenguvõimalustele kui ka koostööle teiste partneritega,” ütles konkursikomisjoni esimees, ministeeriumi nõunik kultuuriväärtuste asekantsleri ülesannetes Märt Volmer.  

“Muuseumil on rohkelt potentsiaali, mida veel avada. Pean oluliseks, et jätkuks senine tugev sisuline tegevus ja näen olulisema eesmärgina, et seda toetaks kaasaegse struktuuriga korrastatud ja avatud keskkond. See on võtme-eelduseks erinevate tugitegevuste ja koostööprojektide initsieerimiseks ning selleks, et toimida külastajatele keskusena, kuhu kuuluvad 1980. aastal muuseumiks kohandatud aidahoone, 17. sajandi kaupmeheelamu ning neid ühendav peasissepääs koos unikaalse välialaga,” ütles Kai Lobjakas. 

Kai Lobjakas alustas Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis kuraatorina tööd 2002. aastal. Muuseumi juhina on ta töötanud alates 2013. aastast.

29. veebruaril andis valitsus kultuuriministrile volituse SA Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ning SA Eesti Arhitektuurimuuseum asutamiseks, mis seni toimisid riigiasutustena. Sihtasutuse juhatuse liikme volituste tähtaeg on viis aastat.  

Kokkuvõttes võib öelda, et Kai Lobjakas jätkab edukalt Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi juhina ning tema juhtimisel on muuseumil kindel tulevik. Tema pühendumus ja kirg kunsti ning disaini vastu on märgatav ning tema juhtimisel on muuseumi tegevus mitmekesine ja põnev. Lobjakas on tõestanud end tugeva juhina ning tema visioon ja oskus muuseumi arengut suunata on muljetavaldav. Oleme kindlad, et Ta jätkab inspireeriva töö tegemist ja viib muuseumi uutele kõrgustele.

Loe rohkem:  Eesti Arhitektuurimuuseumi juhiks valiti Karen Jagodin | Muuseumid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga