Tänak jahib Keenias pjedestaalikohta: pean hakkama tulemusi tegema | Autoralli

2318391hc71ct24

Eestlaste rallisõbrale ei pea Ott Tänaku nimi tutvustamist vajama. Nüüd aga kavatseb ta võtta uue väljakutse ning võidelda Kenyas toimuval autorallil pjedestaalikoha eest. Tänak on kindel, et ainult parimate tulemuste tegemisega suudab ta saavutada soovitud eesmärgi. Kõik fännid üle maailma jälgivad põnevusega, kas Tänak suudab taas tõestada oma võimeid ja tõusta esile ka Keenia keerulisel rallirajal.

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalal Keenias Safari ralliga. Mullu kuuendaks jäänud Ott Tänak (Hyundai) ütles, et ei ole sel hooajal veel hoogu leidnud, kuid peab seda varsti tegema.

Tänak alustas tänavust hooaega neljanda kohaga Monaco rallil, kuid pidi hooaja teisel etapil Rootsis reedel katkestama. Uue punktisüsteemi abil on eestlane kogunud 21 punkti, millega on üldarvestuses neljandal tabelireal.

“Saime Hispaanias ralliks testida ning ettevalmistusi teha, mis oli meie jaoks väga oluline,” ütles Tänak. “Viimasel kahel rallil oleme olnud hädas mootoriprobleemidega ning saime kõrgustes sõites Keenia ralliks kohaneda. Ma pole isiklikult sel hooajal veel hoogu sisse saanud ja häid tulemusi teinud. Loodan seda nüüd puhta ralliga muuta ning punkte teenida. Pean hakkama tulemusi tegema.”

Mullu lõpetasid Tänak ja kaardilugeja Martin Järveoja Keenias kuuenda kohaga ning pidid kahel korral ralli jooksul tee ääres rehvi vahetama, lisaks lõpetasid nad laupäevase võistluspäeva lekkiva vedrustusega. “Safari ralli on eriline väljakutse. Sul on heaks tulemuseks vaja vastupidavust, sest ilm võib olla väga ettearvamatu ja teed on väga rasked. Seal on väga keeruline võita. Kiiruskatsetel sõltub autost väga palju,” sõnas Tänak.

Hyundai on sel hooajal võitnud mõlemad rallid, hooaja avaetapil võidutses Thierry Neuville ja teisel etapil lõpetas esikohaga soomlane Esapekka Lappi. Võistkond Keenia ralliks koosseisus muudatusi ei tee.

Loe rohkem:  Monte Carlo rallil stardib kaheksa eliitkategooria masinat | Autoralli

Safari ralli oli pikalt WRC võistluskalendris, kuid 2003. aastal vaatas sari mujale. MM-sari naasis Keeniasse 2021. aastal ning Toyota on kõigil kolmel aastal võidutsenud, teenides viimasel kahel isegi nelikvõidu.

Sel aastal lähevad võitu püüdma 2022. aasta meister Kalle Rovanperä ning kahekordne meister Sebastien Ogier, kolmandas autos on Takamoto Katsuta. M-Sport Fordi esindavad kolm sõitjat: Adrien Fourmaux, Gregoire Munster ning vanameister Jourdan Serderidis.

Rootsi rallil esmakordselt WRC2-sarjas pjedestaalile jõudnud Georg Linnamäe Keenias ei võistle.

MM-sarja sõitjate üldseis enne Safari rallit:

1. Thierry Neuville (Hyundai) 48 punkti
2. Elfyn Evans (Toyota) 45
3. Adrien Fourmaux (M-Sport) 29
4. Sebastien Ogier (Toyota) 24
5. Ott Tänak (Hyundai) 21
6. Esapekka Lappi (Hyundai) 19
7. Takamoto Katsuta (Toyota) 12
8. Kalle Rovanperä (Toyota) 11

Kokkuvõttes võib öelda, et Ott Tänak on kindlameelselt ja järjekindlalt püüdnud end tagasi tõsta autoralli maailma tipptasemele. Tema otsus osaleda Keenia rallil ja võidu nimel võidelda näitab tema pühendumust ja püüdlust saavutada pjedestaalikoht. Kuigi võistlused on rasked ja konkurents tihe, on Tänak näidanud, et ta on valmis tulemusi tegema ja püüdlema parima tulemuse poole. Eesti rallifännid ootavad põnevusega tema esinemist Keenias ning usuvad, et ta suudab ületada kõik takistused ja naasta koju auhinnalise kohaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga