Peskov: “erioperatsioon” Ukrainas on nüüd tõeline sõda | Välismaa

2318502h9390t24

Tere tulemast Eesti! Värsked uudised Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi suudelt raputavad Ukrainat, kui ta kuulutas, et “erioperatsioon” Ukrainas on nüüd ametlikult muutunud täiemahuliseks sõjaks. Need sõnad loovad ahastust ja muret kogu maailmas, sest see tähendab veelgi suuremat kannatust ja kaost Ukrainas. Kuidas see mõjutab meie rahvast ja piirkonda? Kas see ähvardab ka Eestit? Oleme öelnud, et oleme tugevad ja valmis kaitseks, kuid uurime, kas see on tõesti nii. Jääge meiega, et saada rohkem teavet sellest olulisest arengust.

Venemaa niinimetatud sõjaline erioperatsioon Ukrainas on kasvanud üle tõeliseks sõjaks, ütles Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

“Me oleme sõjaseisukorras. Jah, see algas kui sõjaline erioperatsioon, kuid niipea kui tekkis see kamp, kui kollektiivne lääs sai selle osalejaks Ukraina poolel, sai see meie jaoks sõjaks. Olen selles veendunud. Ning igaüks peab seda mõistma, enda sisemise mobilisatsiooni jaoks,” ütles Peskov intervjuus väljaandele Argumendid ja Faktid.

Uudis on täiendamisel.

Kokkuvõttes võib öelda, et Venemaa ametnik Peskovi väide Ukraina “erioperatsiooni” muutumisest tõeliseks sõjaks on murettekitav ning näitab olukorra teravnemist Ida-Ukrainas. Konflikti jätkumine ja eskaleerumine on vastuvõetamatu ning kutsuvad üles rahvusvahelist kogukonda reageerima. Eesti seisab kindlalt Ukraina kõrval ning toetab riigi territoriaalset puutumatust. On oluline leida konfliktile rahumeelne lahendus, mis tagaks stabiilsuse ja rahu piirkonnas.

Loe rohkem:  Biden: Putin vastutab Navalnõi surma eest | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga