TÄNA OTSE | Suusarajal kaksikvõidu võtnud norralannad lähevad hüppemäele | Kahevõistlus

2251458h7d51t24

Tere tulemast Eesti suusahüpete võistlusele, kus täna on otseülekanne kaksikvõidu võtnud norralannadest, kes nüüd astuvad suurde prooviesinemisele kahevõistluses. Norra suusatajad on tuntud oma oskuste poolest mäesuusatamises ja hüppamises ning nende võistlus on alati olnud üks hooaja kõige oodatumaid sündmusi. Ärge jätke seda põnevat hetke vahele, olge tunnistajaks uuele ajaloolisele võidule suusamaailmas.

Sel nädalavahetusel jätkub kahevõistluse maailma karika sari Otepääl, kus naiste 5 km ühisstardist murdmaasõidus teenis esikoha norralanna Ida Marie Hagen, kes juhtis ühtlasi Norra kaksikvõitu. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne hüppevoorust algab kell 17.00, kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Robert Lee.

5 kilomeetri murdmaadistantsil näitas kiireimat minekut tänavuse MK-sarja üldliider Ida Marie Hagen, kes ületas finišijoone ajaga 12.24,8.

Norra teenis distantsil kaksikvõidu, sest Hagenist 10,9 sekundit hiljem jõudis finišisse Gyda Westvold Hansen, temast omakorda 0,5 sekundit hiljem jõudis lõppu sakslanna Nathalie Armbruster.

Enne võistlust:

Neljapäeval aset leidnud proovivõistluse tegi parima hüppe norralanna Mari Leinan Lund, kes ületas ainsana saja meetri piiri, teenides 102-meetrise õhulennuga 135,7 punkti. Talle järgnesid sakslannad Svenja Würth (95 m; 124,2 p) ja Maria Gerboth (95 m; 118,8 p).

MK-sarja üldliider norralanna Ida Marie Hagen platseerus neljandale kohale (86,5 m; 114,7 p). Mullu MK-sarjas kõik osavõistlused võitnud ning ka tänavust hooaega pikalt juhtinud norralanna Gyda Westvold Hansen teenis proovivõistlusel 11. koha, kui teenis 85,5-meetrise hüppe eest 108,6 punkti. Eelmisel aastal jäi Otepääl naiste esimene osavõistlus liigse tuule tõttu ära, ainsa osavõistluse võitiski Hansen.

Sel hooajal on naiste MK-sarjas peetud viis etappi ja kümme osavõistlust ning Norra on teeninud kõikidel vähemalt kaksikvõidu. Hagen on võitnud viis osavõistlust, Hansen võitis hooaja esimesed kolm ning ülejäänud kaks läksid Lundile. Lisaks norralannadele on sel hooajal pjedestaalile jõudnud veel soomlanna Minja Korhonen, austerlanna Lisa Hirner ning sakslanna Nathalie Armbruster.

Loe rohkem:  Riiber juhtis norralaste kolmikvõitu, Ilves lõpetas 16. kohaga | Kahevõistlus

MK-sarja üldarvestuses on 950 punktiga esikohal Hagen, Hansen on 860 punktiga teine ning Lund on 724 punktiga kolmandal kohal. Norra kolmikjuhtimisele järgnevad Armbruster (652 punkti), jaapanlanna Haruka Kasai (627), sakslanna Jenny Nowak (463), Hirner (450) ning prantslanna Lena Brocard (420).

Naiste võistluspäev algab kell 14.30 viie km pikkuse ühisstardist murdmaasõiduga, hüppevõistlus saab alguse kell 17.00.

Kokkuvõttes võib öelda, et täna suusarajal võidutsenud norralannad näitavad, et nende võidujanu ja võimekus on kõrge. Nende kindel kaksikvõit kahevõistluses annab neile kindlasti enesekindlust ka järgmisteks võistlusteks. Hüppemäele minek on kindlasti uus väljakutse, kuid norralannad on näidanud oma oskusi mitmel alal ning seega võib oodata nende edukat esinemist ka hüppemäel. Norra suusasõpradel on kindlasti põhjust rõõmustada ja oodata põnevusega, kuidas nende sportlased edasi võistlevad.