TÄNA OTSE | Laskesuusatamise MK-sari naaseb viieaastase pausi järel USA-sse | Laskesuusatamine

2206234he217t24

Tere tulemast! Täna on suur päev laskesuusatamise fännidele – pärast viieaastast pausi naaseb Laskesuusatamise MK-sari lõpuks USA-sse. Ootame põnevusega, kuidas maailma parimad sportlased võistlevad lumel ja laskudes ning jagavad meiega oma imelisi oskusi. See on suurepärane võimalus näha tipptaset ja nautida adrenaliinitulva, mis kaasneb võimsate kaadritega. Pakime end soojalt ja asume teele, et osa saada sellest unustamatust sündmusest!

Laskesuusatamise MK-hooaeg lõppeb kahe ookeani taga toimuva etapiga. Esmalt sõidetakse sel nädalavahetusel 2002. aasta OM-i toimumispaigas, Salt Lake City lähedal asuvas Soldier Hollow’s, kus etapp algab reedel meeste teatesõiduga. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 21.15.

Põhja-Ameerikas toimusid laskesuusatamise MK-etapid viimati hooajal 2018/19, kui toona sõideti esmalt Canmore’is ja seejärel Soldier Hollow’s. Viie aasta tagune võistluskalender oli selline, et kolm nädalat pärast USA etappi toimusid Östersundis maailmameistrivõistlused, mille järel lõppes hooaeg nädal hiljem Oslos.

Soldier Hollow’s tõusevad sportlased rajal ligi 1800 meetri kõrgusele merepinnast. “Olud on praegu siin päris jamad. Oleme kõrgel mägedes, päike on väga intensiivne. Kolm treeningpäeva on kõigile olnud kohutavalt rasked, suusk ei libise, lumi on väga vesine, kops on lihtsalt kõigil koos. Kõigil on võrdselt raske,” selgitas Eesti koondislane Rene Zahkna ERR-ile. “Praegu pole soolatud ka, võistlustel seda juba tehakse, muidu on ebareaalselt ebaühtlased olud. Kõik, kes on varem siin käinud, oskavad öelda, et siin ongi üks kõige raskemaid radu. Kui alguses üle paned, ei taastu mitte kuidagi ära. Siinne etapp andestab rohkem neile, kes ei lase võib-olla nii hästi,” lisas ta.

Avavõistluseks on meeste 4×7,5 km teatesõit, kus koosseisus Jakob Kulbin, Rene Zahkna, Kristo Siimer ja Raido Ränkel tuleb rajale ka Eesti. Teatesõitu sõideti USA pinnal viimati kaheksa aastat tagasi, kui võisteldi Maine’is Presque Isle’is.

Loe rohkem:  Zahkna raskeima MK-etapi eel: võitlema minnes on väga tõenäoline põruda | Laskesuusatamine

Kokkuvõttes on ülimalt põnev, et laskesuusatamise MK-sari naaseb pärast viieaastast pausi USA-sse. See annab võimaluse nii sportlastele kui ka fännidele nautida maailmatasemel võistlusi ning toob kaasa palju emotsioone ja adrenaliini. USA-sse naasmine tõotab olla edukas ja erakordselt põnev ning kindlasti ootavad seda sündmust kõik spordisõbrad suure põnevusega. Ootame juba huviga, mis sellest hooajast saab ja millised kõrgetasemelised võistlused meid ees ootavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga