TÄNA OTSE | Ilves alustab kodust MK-etappi murdmaasõiduga | Kahevõistlus

2243364h7835t24

Tere tulemast kõigile spordisõpradele! Täna on põhjust rõõmustada, sest Ilves alustab kodust MK-etappi murdmaasuusatamise ja kahevõistlusega. See on suurepärane võimalus näha maailmatasemel sportlasi kodusel pinnal võistlemas ning toetada oma lemmikuid. Olen kindel, et see päev toob kaasa põnevust, adrenaliini ning suurepäraseid võistlusi. Olge kohal, ärge jätke seda imelist sündmust nägemata! Aitäh, et tulete ja toetate oma sportlasi!

Sel nädalavahetusel jätkub kahevõistluse maailma karika sari Otepääl, kus peetakse reedest pühapäevani kolm osavõistlust. MK-etapp algab reedel meeste 10 km ühisstardist murdmaasõiduga, ETV ja ERR-i spordiportaali otseülekanne saab alguse kell 13.30.

Kodupubliku ees võistlev Kristjan Ilves sai neljapäeval toimunud proovivõistlusel hakkama 99,5-meetrise õhulennuga, mille eest teenis 127,1 punkti ning neljanda koha.

Eestlane ütles, et võtab minimaalse eesmärgina ette koha esikuuikus, kus ta Otepääl varasemalt lõpetanud ei ole. “Sealt ülespoole võtan kõik vastu. Kui nüüd vaadata neid tulemusi, mis [neljapäeval] olid, siis sellistes oludes on ka pjedestaalikoht võimalik. Kõik sõltub paljuski hüppest,” ütles Ilves ERR-ile.

Samas ei ole tal viimasel ajal hüppemäel kõige parem vorm olnud. “Loomulikult ma pole hetkel päris seal, kus tahaksin olla, aga ma proovin sel nädalavahetusel selle peale mitte mõelda. Teen seda, mis jalas on ja loodetavasti tulevad head hüpped ka järgmistel päevadel. Pigem oligi lihtsalt peas vaja puhkust hüpetele ja [proovivõistlus] näitas, et see tasus ära,” ütles kahevõistleja.

Proovivõistluse parim oli austerlane Stefan Rettenegger, kes sai 102-meetrise hüppe eest 129 punkti. Mullune MK-sarja üldvõitja ning Otepääl nii esimese kui teise koha teeninud austerlane Johannes Lamparter lõpetas neljapäevase proovi viienda kohaga (97 meetrit; 125,9 punkti).

Reedene võistluspäev algab Otepääl kell 13.30 meeste 10 km pikkuse ühisstardist murdmaasõiduga. Meeste hüppevõistlus algab kell 15.40.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kui pika õhulennuga Ilves Seefeldis hakkama saab? | Kahevõistlus

Kokkuvõttes võime öelda, et Ilvese koduse MK-etapi murdmaasõit ja kahevõistlus olid põneva ja emotsiooniderikka spordisündmusega. Meil oli võimalus näha Eesti tipp-sportlast võistlemas kodusel areenil ja taas kord tõestamas oma oskusi ja talenti. Ilvese esinemine oli inspireeriv ja kinnitab, et Eesti talendid on maailmatasemel. Selle sündmusega jätkame uhkusega Eesti spordi toetamist ning loodame näha veel rohkem selliseid suurepäraseid etteasteid tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga