Kapo kahtlustab Tõnis Mölderit altkäemaksu küsimises | Eesti

2091284hd814t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised riigist hõlmavad Kapo (Kaitsepolitsei) kahtlustusi Tõnis Mölderi suhtes altkäemaksu küsimises. See šokeeriv uudis on raputanud Eesti poliitilist sfääri ning tõstatanud olulisi küsimusi korruptsiooni ja eetikavastase käitumise kohta. Sellest skandaalist on saanud paljude arutelude keskpunkt ja see on kutsunud esile nii pahameelt kui ka nõudmisi õiglase kohtupidamise järele. Tõnis Mölder on seni olnud oluline tegelane Eesti poliitikas, seega on tema kahtlustused avalikkuse jaoks eriti hämmastavad. See on oluline hetk Eesti ajaloos ja poliitikas ning me peame sellele tähelepanu pöörama.

Kaitsepolitseiamet teavitas riigikogu liiget Tõnis Mölderit altkäemaksu küsimise kahtlustuse esitamisest. Kahtlustuse esitamisest teatas Mölder ise reede hommikul.

“Neljapäeva, 8. veebruari hommikul teavitasid kaitsepolitsei ametnikud, et mulle esitatakse kahtlustus. Kahtlustuses väidetakse, et 2023. aasta riigieelarve regionaalsete investeeringute rahaeraldise ehk “katuserahade” protsessi käigus olen küsinud altkäemaksu. Minu suhtes viidi läbi menetlustoimingud, mille käigus teostati läbiotsimine minu elukohas ning tööruumis riigikogu hoones,” teatas Mölder.

“Ma ei tunnista end esitatud kahtlustuses süüdi, kaitsen oma õiguseid. Olen parlamendis tööd tehes ning seaduseelnõude menetlemisel lähtunud alati kehtivatest menetlusnormidest ja seadustest,” lisas Mölder.

Seoses tekkinud olukorraga olen Mölder otsustanud lahkuda Isamaa erakonnast, kuhu ta hiljutise Keskerakonnast välja astumise järel kuulunud on. “Tänan Isamaa erakonda koostöö eest, kuid antud olukorras erakonna liikmena jätkamine paneks erakonna liigse tule alla. Oma mandaadist riigikogus ning Tallinna linnavolikogus ma hetkel loobuda ei plaani, jätkan tööd parteitu saadikuna,” teatas ta.

Kirjalikule kommentaarile ei soovinud Mölder midagi lisada.

“Käesolevale kommentaarile ei ole mul hetkel võimalik midagi rohkem lisada. Minu esindajaks on vandeadvokaat Aivar Pilv, kes täiendava informatsiooni lisandumisel saab vajadusel antud teemat juriidiliselt kommenteerida,” ütles ta.

Loe rohkem:  Kell 11 "Otse uudistemajast": Margus Tsahkna | Eesti

Eesti kapo kahtlustab Tõnis Mölderit altkäemaksu küsimises. See on murettekitav uudis, kuna poliitikute ausus ja ausus on ühiskonna usalduse aluseks. See juhtum tuleb põhjalikult uurida ja õiglus peab võidule saama. Poliitilises maastikus peab olema nulltolerants korruptsiooni suhtes ning kõik süüdlased peavad vastutama oma tegude eest. See on oluline samm Eesti poliitilise süsteemi usaldusväärsuse taastamisel ja tagamisel. Inimesed vajavad kindlust, et nende valitud ametnikud on ausad ja õiglased.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga