TalTech näitas Tallinna Kalevile koha kätte, Pärnu sai samuti kindla võidu | Korvpall

2142649hfb7ct24

TalTech’s dominant performance against Tallinna Kalev and Pärnu’s resounding victory have been the talk of the town in Estonian basketball. TalTech’s relentless display on the court has undoubtedly made a statement, solidifying their position as a formidable force in the league. Meanwhile, Pärnu’s strong showing has also caught the attention of basketball enthusiasts, proving their prowess and determination. As the basketball scene in Estonia continues to heat up, these recent victories have set the stage for an exciting and competitive season ahead.

Korvpalli Eesti-Läti liigas läksid kolmapäeval vastamisi kaks Eesti klubi, kui TalTech/Optibet kodupubliku ees Tallinna Kalev/Snabbi 105:74. Pärnu Sadam alistas kodus Läti Ülikooli

Kalev juhtis kohtumist 5:4, kuid seejärel haaras TalTech ohjadest ning lõpetas avaveerandi 12-punktilise eduseisuga. Poolajaks paisus edu 17 punktile ning otsustavaks veerandiks juhtis TalTech 21 punktiga. Otsustaval veerandil paisus edu 32-punktiliseks, mängu lõpuks oli tablool kodumeeskonna 105:74 (32:20, 22:17, 22:18, 29:19).

Võitjate resultatiivseim oli Kasper Suurorg, kes lõpetas mängu 23 punkti ja seitsme resultatiivse sööduga. Patrik Saal tegi samuti hea esituse, kui skooris 21 punkti ja haaras neli lauapalli. Veel neli TalTechi mängijat jõudsid kahekohalise punktisummani.

Kalevi eest viskasid nii Toomas Raadik kui Brandis Raley-Ross 14 punkti, Raadik haaras lisaks veel kaheksa lauapalli.

Suure võidu sai ka teine kodupubliku ees mänginud Eesti klubi Pärnu Sadam, kes alistas sarnase stsenaariumi järgi käinud mängus Läti Ülikooli 93:63 (22:18, 17:11, 23:19, 31:15). Külalised juhtisid mängu 5:4, kuid siis asus Pärnu liidrirolli ning võitis poolaja kümnega. Kolmanda veerandi lõpuks oli vahe 14 punkti, kuid siis hakkas vahe järsult paisuma ning viimastel sekunditel tabas Kaspar Lootus veaga viske, andes sellega Pärnule 30-punktilise võidu.

Loe rohkem:  Martin Paasoja mängib tuleval hooajal Tartus | Korvpall

Isaiah Hart panustas võidumängus 21 punkti ja seitsme lauaga, nii Ervins Jonats kui Menno Dijkstra lisasid omalt poolt 13 silma. Robert Valge skooris 12 punkti, Saimon Sutt lisas veel kümme. Läti Ülikooli eest tõi Norberts Strautins 20 silma.

Võidukas oli veel Ventspils, kes alistas koduplatsil soliidse avaveerandi toel Riia Zelli 100:92 (37:20, 24:26, 18:17, 21:29).

Kokkuvõttes näitas TalTech korvpallimeeskond tugevat esitust, saavutades kindla võidu Tallinna Kalevi üle. Nende tugev kaitsemäng ja efektiivne rünnak olid võtmeteguriteks võidu saavutamisel. Samuti suutis Pärnu võistkond kindla võidu saavutada, näidates oma potentsiaali tugeva meeskonnana. Korvpallifännid üle Eesti võivad oodata põnevat hooaega, kus mitmed meeskonnad näitavad oma võimet võidelda ja võita.