Tallinna Teeninduskool valis parima isetehtud kommi | Elu

2248398hea69t24

Tere tulemast Tallinna Teeninduskooli, kus loovus ja kvaliteet on alati au sees! Viimase aja sündmus, kus valiti parim isetehtud kommi, on üks näide sellest. Õpilased panid oma oskused proovile, et luua maitsvaid ja unikaalseid komme ning võistelda parima tiitli nimel. See sündmus mitte ainult ei rõhutanud õpilaste oskusi ja talenti, vaid ka tõi esile meie kooli pühendumust kvaliteedile ja loovusele. Oleme uhked oma õpilaste saavutuste üle ning ootame põnevusega järgmist loomingulist väljakutset!

Tallinna Teeninduskoolis toimusid meistrivõistlused, mille võitis kommi valmistamise kategoorias Kelly Janson, kes meisterdas “Terevisiooni” stuudios martsipani-sidruni trühvleid vaarikatega.

“Tallinna Teeninduskooli õppima minnes avastasin enda jaoks kommid. Need on väga toredad asjad, mida teha. Aga mulle meeldib väga ka küpsetada,” ütles Kelly Janson, kes õpib Tallinna Teeninduskoolis kondiitriks.

Mõte võistlustel just martsipani-sidruni trühvlid teha tuli Jansoni sõnul tal päris kiiresti. “Tavaliselt koostan oma retsepti kolmest erinevast retseptist, kuhu panen veel oma mõtteid juurde. Meil oli kommide valmistamise tunnis vaja teha omaloominguline retsept ja seal tuligi mul sellise kommi mõte.”

Trühvlid tehakse martsipanimassist, mille juurde lisatakse tükeldatud sidrunisukaad ja külmkuivatatud vaarikad. “Mass tuleb ilus roosa. Natuke maitseks lisada limoncellot, et tuua välja sidruni maitset. Mass tuleb korraks külma panna. Kui trühvlid on natuke tahenenud, kastan need šokolaadi sisse, mis on eelnevalt kuuma vee kausi kohal sulatatud. Siis saab trühvlid soovi järgi kaunistada,” õpetas Janson.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tallinna Teeninduskooli korraldatud isetehtud kommi võistlus oli edukas ning õpilaste loovus ja oskused olid muljetavaldavad. Üritus aitas julgustada õpilasi proovima uusi retsepte ja arendada oma kokakunsti oskusi. Lisaks sellele aitas see kaasa ka kogukonna ühtsuse tunde tugevdamisele. Parima kommi valimine toetas õpilaste enesekindlust ja andis neile väärtusliku kogemuse. Loodame, et sellised sündmused jätkuvad tulevikus, et innustada veelgi rohkemaid noori kokandusega tegelema ja oma loovust arendama.

Loe rohkem:  Tantsuminutid panevad lapsed koolipingis liikuma | Elu
See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga