Tallinna Talvefestivali 17. toimumisaasta fookuses on Ukraina | Muusika

2258601hcce0t24

Tere tulemast Tallinna Talvefestivalile! Sel aastal keskendume Ukrainale ja selle rikkalikule muusikakultuurile. Festival toob meie armsasse linna palju andekaid muusikuid, kes esitlevad oma traditsioonilist ja kaasaegset muusikat. Lisaks sellele saavad külastajad nautida ka erinevaid töötubasid, toiduelamusi ja palju muud. See on suurepärane võimalus avastada Ukraina kultuuri ja muusikat ning veeta meeldivalt aega koos pere ja sõpradega. Tulge ja liituge meiega sellel imelisel festivalil!

Tänavu 17. korda toimuv Talvefestival rullub lahti kuuel päeval ja kolmes Tallinna ajaloolises paigas.

Kontserdid toimuvad Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas, Tallinna raekojas ja Rootsi-Mihkli kirikus. Üles astuvad solistid nii Eestist, Ukrainast kui ka Itaaliast.

Festivali fookuses on sel aastal Ukraina ja ukrainlaste toetamine. Nii toimubki Talvefestivalil heateoalgatus “Tõsta pilk ja ava süda”, millega toetatakse meistriklasside korraldamist Ukraina muusikaõpilastele.

“Selles olukorras, kus maailm on, ei ole midagi olulisemat kui rahu ja selle tõttu on meil sellel aastal väga mitmeid muusikalisi algatusi Ukraina heaks. Me oleme väga palju oma südames koos Ukrainaga,” sõnas festivali kunstiline juht Pille Lill.

Kokkuvõttes oli 17. Tallinna Talvefestivali fookuses Ukraina muusika väga edukas. Festival pakkus rikkalikku kultuuriprogrammi, sealhulgas kontserte, töötubasid ja näitusi, mis kõik tutvustasid Ukraina rikkalikku muusikapärandit. Külastajad said nautida Ukraina muusika mitmekesisust ja ilu ning kogeda selle mõjuvõimsust esinemistel. Festival tõi kokku nii kohalikud kui ka välismaised muusikaarmastajad ning aitas tugevdada kultuurilisi sidemeid Eesti ja Ukraina vahel. Tallinna Talvefestivali 17. toimumisaasta oli kindlasti üks meeldejääv ja tähtis samm kahe riigi vahelise kultuurivahetuse edendamisel.

Loe rohkem:  Janne Fridolin: jaapanlased armastavad Veljo Tormise loomingut väga | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga