Tallinna kesklinnas ootavad sillutiskivide kuhjad juba kuid paigaldamist | Eesti

2256393h5dfdt24

Tallinna kesklinnas on viimasel ajal märgata suurt ehitustegevust – sillutiskivide kuhjad on juba mitu kuud oodanud paigaldamist. See on osa linna pidevast arengust ja moderniseerimisest, mis on teinud sellest populaarse sihtkoha nii kohalike kui ka välismaalaste jaoks. Uued sillutiskivid annavad linnale värskema ilme ning parandavad ka liiklusmugavust ja ohutust. Kohalikud elanikud ja ettevõtjad on elevil sellest uuendusest ning ootavad kannatamatult selle valmimist.

Talvise ehituspausi tõttu jäid Tallinna kesklinnas Gonsiori ja Maneeži tänava ristmiku alale seisma sillutuskivide kuhjad. Kuigi ootel ehitusmaterjali leidub ka teistes kohtades, on materjali hulk sel alal silmatorkav.

“Seoses talviste ilmaoludega on teedeehituslikud tööd hetkel tehnoloogilisel pausil,” ütles Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Heigo Jänes.

“See on tavapärane osa ehitusprotsessist, eriti pikemaajaliste projektide puhul. Kuid kui ilm lubab, siis ka talvisel ajal toimuvad objektil teatud tööd, näiteks trammi kontaktvõrgu, fooride ja tänavavalgustuse paigaldamine. Suuremahuline ehitustegevus algab siiski pigem märtsis,” sõnas Jänes.

ERR-i küsimusele, kas ehitusmaterjal Gonsiori ja Maneeži tänavate ristmikul oligi planeeritud terveks talveks seisma jätta, Tallinna linnavalitsus ei vastanud.

2256393h5dfdt24

Novembri keskel alustas linn Gonsiori ja Reimani tänava ristmiku asfalteerimisega, mille lõppemisel avati detsembri alguses autodele väljapääs Reimani tänavalt Gonsiori tänavale. Peamiselt takistavad pooleli tööd praegu jalakäijate liiklemist.

Ulatuslikud ehitustööd Tallinna kesklinnas algasid 2023. aasta märtsis, sulgesid kuudeks mitmed linna peamised magistraalid ja kestsid suures osas kuni novembrini. Pikast linlasi ja Tallinna külalisi häirinud ehitusperioodist hoolimata ei ole pea aasta hiljem kesklinnas töödega lõpule jõutud.

2256390hdacat24

Kesklinnas ootavad sillutiskivide kuhjad juba mitu kuud paigaldamist ning see on toonud kaasa ebamugavusi ja segadust kohalike elanike ja turistide jaoks. Loodetavasti saab see olukord peagi lahendatud ning tänavad saavad oma lõpliku ilme. Samas tuleb silmas pidada, et sellised ehitustööd on osa linna arengust ning lõpptulemusena parandavad need oluliselt kesklinna väljanägemist ja kohalike elanike igapäevaelu kvaliteeti. Oleme tänulikud oma kodulinna parendamise eest ning ootame kannatlikult, kuni ehitustööd on lõpetatud.

Loe rohkem:  Reportaaž: õpetajad nõudsid külma ilma trotsides lubadustest kinnipidamist | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga