Tallinn on hakanud koristama tänavatele kuhjunud graniitsõelmeid | Eesti

2282088h3059t24

Tere tulemast Tallinna, Eesti pealinna, kus linnaametnikud ja kohalikud elanikud on võtnud eesmärgiks puhastada tänavad graniitsõelmetest. See näitab meie linna pühendumist puhtusele ja kauni keskkonna loomisele. Graniitsõelmed olid kogunenud tänavatele aja jooksul erinevate ehitus- ja remondiprojektide käigus, kuid nüüd on aeg need eemaldada ja taastada Tallinna ilu. Astuge sisse ja avastage Tallinna võluvad tänavad ja ajaloolised vaatamisväärsused, mis on nüüd veelgi kaunimad ja puhtamad.

Tallinna linna koostööpartnerid alustasid sel nädalal tänavatelt sinna libeduse tõrjeks puistatud graniitsõelmete koristamist. Ühe nädalaga puistas Tallinn tänavatele ligikaudu 135 tonni sõelmeid.

“Kuna väljas on plusskraadid, siis on Tallinna linna lepingupartnerid alanud nädalal alustanud intensiivsemas kasutuses olevatelt jalgratta- ja kergliiklusteedelt talvise graniitkillustiku kokku kogumisega,” ütles keskkonna- ja kommunaalameti taristu korrashoiu osakonna juhataja Tarmo Antson.

“Kindlasti jälgime pidevalt ilmaprognoose ning ilmastikutingimuste muutumisel oleme valmis libedusetõrjeks,” lisas ta.

Kuigi on näha, et suur osa graniitsõelmeid on sattunud ka haljasaladele, siis praegu veel neid sealt ei koristata. “Haljasalade koristust graniitkillustikust veel ei teostata, kuna haljastus on veel pehme ning koristustööde käigus võivad haljasalad saada vigastada. Suuremamahuliste kevadkoristustöödega alustatakse koheselt kui ilm seda lubab, tõenäoliselt märtsikuu teises pooles või aprillikuu alguses,” rääkis Antson.

Tänavahoolduses selle talve graniitgraanuleid enam kasutada ei saa. “Suurem osa graniitkillustikust ei ole järgmisel hooajal uuesti kasutatav, kuna koristatud killustik on prahiga segamini ega sobi enam tänavale,” ütles Antson.

Lisaks sõelmetele puistab linn tänavahoolduses puistematerjalidena ka naatriumkloriidi ja kloori vesilahust.

Tallinn on jagatud viieks hoolduspiirkonnaks: Kesklinna piirkonnas on partneriks Tänavapuhastuse Aktsiaselts, Lõuna ja Ida piirkonnas – Tallinna Kommunaalteenused OÜ, Lääne ja Põhja piirkonnas – EKT Teed OÜ. 

Loe rohkem:  Kadrioru staadioni uue valgustuse proovimine ärritas kohalikke elanikke | Eesti

Väiksematel tänavatel ja kvartalisisestel teedel on talviste heakorratööde korraldajateks linnaosavalitsused. Lasnamäe, Pirita, Nõmme ja Kristiine linnaosade lepingupartneriks on Keskkonnahooldus Eesti OÜ koos ühispakkujatega. Põhja-Tallinnas, Haaberstis ja Mustamäe linnaosavalitsuste partneriks on EKT Teed OÜ ning Kesklinnas Tänavapuhastuse AS. 

Overall, the initiative in Tallinn to clean up the granite chips that have accumulated on the streets is a positive step towards improving the city’s infrastructure and ensuring the safety of pedestrians and motorists. By addressing this issue, Tallinn is not only enhancing the aesthetic appeal of the city but also preventing potential accidents caused by loose debris on the roads. It is essential for municipalities to prioritize the maintenance and cleanliness of public spaces to create a more pleasant and secure environment for all residents and visitors.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga