Swiatek jäi kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud venelannale alla | Tennis

2274414h5fe2t24

Kuigi poolfinaalis saavutati võidukas tulemus, jäi noor tennisestaar Iga Swiatek üllatuslikult alla venelannale, kes oli pääsenud turniiri põhitabelisse kvalifikatsiooni kaudu. Swiateki jaoks võis see olla ootamatu tagasilöök, kuid see näitab vaid tennisemaailma ettearvamatust ja konkurentsi kõrgust. Sellegipoolest tõestab see, et iga võistlus on uus võimalus õppida ja kasvada. Eesti tennisefännid jätkavad põnevil turniiri jälgimist ja ootavad põnevusega, mis tulevik toob.

Naiste tennise maailma esireketi Iga Swiateki teekond Dubais toimuval WTA kõrgeima kategooria tenniseturniiril sai reedel üllatuslikult lõpu, kui poolatar poolfinaalis kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud venelanna Anna Kalinskaja (WTA 40.) paremust tunnistama pidi.

Swiatek alustas kohtumist hästi ning asus avasetis murde abil 4:2 juhtima, kuid Kalinskaja vastas omakorda murdega ning võitis siis veel kolm järjestikust geimi, et avasetis 6:4 võit vormistada.

Teises setis kaotas Swiatek koheselt oma servi ning jäi siis tagaajaja rolli. Kalinskaja asus setti 5:2 juhtima ning sai siis kaks matšpalli, kuid ei suutnud realiseerida. Esireket võitis veel ühe geimi, kuid ei suutnud kaotusseisust välja tulla ja venelanna teenis 6:4 setivõiduga koha finaalis.

Tunni ja 42 minutit väldanud kohtumise jooksul lõi Swiatek viis ässa ning Kalinskaja ühe, kuid esireket patustas kahe topeltveaga. Kui poolatar teenis esimeselt servilt punkti veidi suurema eduga, siis teiselt servilt oli Kalinskaja parem. Swiatekil oli 11 murdevõimalust, kuid venelanna tõrjus neist üheksa, realiseerides ise seitsmest neljal korral.

Kalinskaja on esimene kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud tennisist, kes Dubai WTA 1000 kategooria turniiril finaali pääsenud on. Ta kohtub finaalis itaallanna Jasmine Paoliniga (WTA 26.), kes alistas teises poolfinaalis belglanna Sorana Cirstea (WTA 22.) 6:2, 7:6 (6).

Paolini ja Kalinskaja on varasemalt kohtunud kahel korral, mõlemad naised on võitnud ühe matši. Jaanuaris toimunud Austraalia lahtistel teenis Kalinskaja 6:4, 6:2 võidu, Paolini võit jääb aastasse 2021.

Loe rohkem:  Glinka pääses poolfinaali ning võib kohtuda Ojakääruga | Tennis

Kuigi Iga Swiatek kaotas põhitabelisse jõudnud venelannale, ei tohiks see tema enesekindlust kahjustada. Tennis on ettearvamatu ja kaotused on osa mängust. Oluline on õppida oma vigadest ja jätkata treenimist ning arengut. Swiatek on noor ja andekas mängija ning tal on kindlasti veel palju võimalusi tulevikus saavutada suuri võite. Oluline on jääda positiivseks ja keskenduda edasistele väljakutsetele. Ei ole kahtlust, et tema talent ja pühendumus viivad ta veel kõrgemale tasemele tennises.