Šveitslanna võitis teist korda mäesuusatamise MK-sarja | Mäesuusatamine

2313204hb774t24

Estonias on alati olnud suur huvi talispordialade vastu ning Šveitsi mäesuusataja Michelle Gisin on pälvinud kohalike fännide tähelepanu, võites juba teist korda mäesuusatamise MK-sarja. Tema vapustavad sooritused ja pühendumus on teinud temast ühe maailma tippmäesuusatajaid ning ta näitab, et raske töö ja tahe võivad viia unistuste täitumiseni. Gisin on inspireeriv eeskuju noortele spordisõpradele ja tema saavutused toovad rõõmu kõigile suusasõpradele üle maailma.

Šveitsi mäesuusataja Lara Gut-Behrami kindlustas üks etapp enne MK-hooaja lõppu sarja üldvõidu.

Austrias Saalbachis toimunud etapil võitis pühapäevase suurslaalomi itaallanna Federica Brignone, kes sai kahe laskumise summas kirja koguaja 2.20,05. Brignone edestas 1,36 sekundiga Uus-Meremaa esindajat Alice Robinsoni. Kolmandaks tuli norralanna Thea Louise Stjernesund (+1,67).

Lara Gut-Behrami piirdus pühapäeval 10. kohaga (+3,22), kuid sellest piisas, et tulla üks etapp enne hooaja lõppu MK-sarja üldvõitjaks. Tema lähimal konkurendil Brignonel pole matemaatiliselt võimalik šveitslannat kinni püüda.

32-aastasest Gut-Behramist sai läbi aegade vanim naiste MK-sarja üldvõitja. Ühtlasi teenis ta suurslaalomi kristallgloobuse, olles selle distsipliini esimene šveitslasest võitja pärast 2002. aastat, kui triumfeeris Sonja Nef.

“See on uskumatu tunne. Ma olin enne võistlust väga närvis, sest tahtsin siin üldvõidu kindlustada. Paraku ei läinud minu võistlus närvide tõttu kõige paremini. Selle üle ma uhke ei ole. Aga lõpuks ometi, 32-aastasena, õppisin, et mõnikord tuleb rahulikumalt võtta, et kindlalt finišisse jõuda,” rääkis Gut-Behrami võistluse järel.

Gut-Behrami on hooaja viimasel etapil võimalus oma auhinnakappi lisada ka kiirlaskumise ja ülisuurslaalomi kristallgloobused. Kiirlaskumises edestab ta teisel kohal olevat Sofia Goggiat 19 punktiga ning ülisuurslaalomis on šveitslanna edu Cornelia Hütteri ees 69-punktiline.

Kokkuvõttes võib öelda, et Šveitsi mäesuusataja on kindlasti tõestanud oma võimeid ja tugevust MK-sarjas, võites juba teist korda. Tema kordaminekud näitavad pühendumist ja professionaalsust selles spordialas ning tema saavutused on kindlasti inspireerivad paljudele noortele mäesuusatajatele kogu maailmas. See tõestab, et kõva töö ja pühendumus viivad alati edu ning ei ole kahtlust, et Šveitsi mäesuusataja on tõeline talent ja tulevikulootus selles valdkonnas. Tähistame tema võitu ja soovime talle edu edaspidises karjääris!

Loe rohkem:  Raskelt kukkunud Norra mäesuusatäht viidi helikopteriga haiglasse | Mäesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga