Suusahüppelootus Vagul sihib kõrgele: tahan võita kõik, mis võimalik | Suusahüpped

2313459h5ff1t24

Tere tulemast Vaguli suusahüppelootusele, kus ambitsioonikad sportlased püüavad kõrgeid sihte saavutada. Siin püütakse võita kõik, mis võimalik, ning iga hüpe on võimalus end ületada ja tõestada oma oskusi maailmatasemel võistlustel. Suusahüpped pakuvad põnevat ja adrenaliinirohket kogemust nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele. Astu sisse Vaguli maailma ja tunne kaasa sellele põnevale spordialale pühendunud sportlastele!

Nädalavahetusel Põhjamaade noorte meistriks tulnud Kaimar Vagul soovib suusahüppajana välja murda maailma tippu. Mänedžeri ja nõustajana liitus noore mehe taustatiimiga pikalt alaga tegelenud Kaarel Nurmsalu.

Aprillis 17. sünnipäeva tähistav Kaimar Vagul jõudis sel talvel suusahüpete kontinentaalkarikasarjas kuuest võistlusest kolmel punktidele ehk 30 parema sekka, sai juunioride MM-il 11. ja noorte olümpiapäevadel viienda koha. Võrust pärit noormehe sõnul, kes tegeles nooremana suusahüpetega kümmekond aastat Soomes ja nüüd viimastel aastatel Saksamaal Oberstdorfis, on ta alles teekonna alguses.

“Ma tahan maailma tippu jõuda. Tahan võita kõik, mis on suusahüpetes individuaalselt võimalik. Janne Ahonenile tahaks ka ära teha selle Nelja hüppemäe turneega. Tahan seda kuldset kotkast kuus korda võita. Kõva töö on mind siiamaani toonud ja kõva töö viib veel edasi. Usaldan seda, mis kõva töö teeb. Ise peab lihtsalt palju vaeva nägema,” rääkis Vagul.

Ambitsioonika tulevikutegija isa Virgo Vagul, kes on endine kahevõistleja, usub poja edusse. “Toetan Kaimari väljaütlemist. Ma näen, et selleks on täiesti reaalne võimalus. Kui uskuda ise sellesse.”

Virgo Vaguli sõnul tähendab poja toetamine täielikku pühendumist kogu perelt, kooli ja treening-keskkonna mõttes on Oberstdorf harjutamiseks ideaalilähedane. Mänedžeri ja nõustajana liitus Vaguli tiimiga Kaarel Nurmsalu, kes on ise tegelenud aastaid suusahüpetega tipptasemel.

“Palju on veel minna, aga potentsiaal on kõva. Olen lisaks endale küsinud ka oma Oberstdorfi sõpradelt Karl Geigerilt ja Johannes Rydzekilt ja neil jagub väga palju häid sõnu Kaimari kohta just treeningutel. Tema pühendumine on viimase peal. Pärast sellist kasvuspurti (pikkusse – toim) on nüüd vaja saada natuke liha luudele, jalad ja füüsis tugevamaks. Siis ma arvan, et piire ei ole.”

Loe rohkem:  Forfang rõõmustas kodupublikut, Aigro piirdus avavooruga | Suusahüpped

Vaguli lähiaastate eesmärgiks on olla MK-sarjas stabiilselt punktidel. “See on minu suur eesmärk. Ja tiitlivõistlustel olla ka 30 parema seas.”

Vagul paneb hooajale punkti teisipäeval Otepääl peetavatel Eesti meistrivõistlustel.

Vagul on kindlalt seadnud endale kõrged eesmärgid suusahüpetes ning tema soov võita kõik, mis võimalik, näitab tema pühendumust ja ambitsiooni spordis. Ta on valmis tööd tegema ning pingutama selle nimel, et saavutada edu ja jõuda tipptasemele. Vaguli püüdlused on inspiratsiooniks kõigile noortele sportlastele Eestis ning tema ettevõtlikkus ja sihikindlus näitavad, et unistused võivad saada teoks, kui nende nimel kõvasti vaeva näha. Jääme ootama suusahüppeloos – loodame, et Vagul suudab oma eesmärgid saavutada ning näidata maailmale, milleks ta võimeline on.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga