Suurepärases väravavormis Matthews jõudis märkimisväärse tähiseni | Jäähoki

2271603h2584t24

Tere tulemast kõigile spordisõpradele! Suur uudis jäähokimaailmas – suurepärases väravavormis olev kanadalane Auston Matthews on saavutanud märkimisväärse tähiseni. Ta on näidanud silmapaistvat oskust ja pühendumust ning on jäähokimaailmas tõeliseks eeskujuks noortele mängijatele. Matthews on tõestanud end üheks parimaks väravakütiks ning tema saavutus ei ole jäänud märkamata. Tema panus ja kirg mängu vastu on imetlusväärne ning tema tulemuslikkus jääb ajalukku. Olgu see inspiratsiooniks kõigile spordifännidele üle maailma!

Ameerika Ühendriikide jäähokimängija Auston Matthews viskas kolmapäeval NHL-i kohtumises kaks väravat ja sai hakkama viimastel aastakümnetel ainulaadse saavutusega.

26-aastane Toronto Maple Leafsi mängija aitas oma klubi võõrsil 6:3 (3:0, 1:3, 2:0) võidule Arizona Coyotesi üle. Seejuures tähistab tema esimene tabamus hooaja 50. väravat.

Matthews pidas oma hooaja 54. mängu ja nii kiiresti pole sel sajandil ükski teine hokimees poolesajanda tabamuseni jõudnud.

Viimati sai maagilise piiri kiiremini kätte Mario Lemieux, kes vajas hooajal 1995/1996 selleks täpselt 50 kohtumist. NHL-i rekord püsib aga hooajast 1981/1982 Wayne Gretzky käes, kes kogus 50 väravat vaid 39 matšiga.

Matthews jagas seni USA hokimängijate rekordit, sest varem olid tema ja Kevin Stevens küündinud 50-ni 62 mänguga.

Toronto Maple Leafs on praeguseks kogunud 70 punkti, mis annab Atlandi divisjonis 70 punktiga kolmanda ja idakonverentsis viienda koha ehk meeskond on liikumas Stanley karikamängude kursil.

Toronto võitis viimati Stanley karika 1967. aasta kevadel ehk enam kui 30 aastat enne Matthewsi sündi.

Kokkuvõttes võib öelda, et Matthewsi suurepärane väravavorm on viinud ta märkimisväärse saavutuseni jäähokimaailmas. Tema pühendumus, oskused ja tööeetika on aidanud tal jõuda sellise kõrge tähiseni ning ta on tõestanud end ühe maailma parimana selles spordialas. Eesti jäähokifännid on kindlasti uhked selle saavutuse üle ning see on suureks inspiratsiooniks noortele jäähokimängijatele siin riigis. Matthewsi edu näitab, et sihikindlus ja talent saavad tõepoolest viia sportlase suurte saavutusteni.

Loe rohkem:  HC Everest läks naiste hokifinaali juhtima | Jäähoki

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga