Hispaania: Ukrainale end üles andnud Vene piloodi mõrva tellis Venemaa | Välismaa

2271597h7133t24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime tuliselt arutatud teemast, mis puudutab meie naaberriike Ukrainat. Hispaania on teatanud, et Venemaa tellis Ukrainale end üles andnud Vene piloodi mõrva. See paljastus tõstab esile pinged Venemaa ja Ukraina vahel ning seab kahtluse alla Venemaa sekkumise välisriikide siseasjadesse. Uudis raputab rahvusvahelist üldsust ning tekitab muret tuleviku stabiilsuse osas. See on tähtis teema, mille üle peame tõsiselt arutlema ja mõistma selle mõju meie piirkonnale.

Hispaania luureamet süüdistab Vene võime 2023. aasta augustis end Ukrainale üles andnud Vene piloodi Maksim Kuzminovi mõrvas, mis leidis aset Hispaanias Alicante linna lähedal 13. veebruaril.

Varinime all Hispaanias elanud Kuzminovi surnukeha leiti 13. veebruaril Villajoyosa linnas, mis asub Alicante lähedal. Hispaania politsei sõnul tulistas mõrvar Kuzminovi kuus korda, kirjutab Politico.

Hispaania luure ametnikud ütlesid väljaandele El Pais, et on raske leida tõendeid, mis viitaksid Vene jõuametite otsesele osalusele mõrvas, kuid nad usuvad, et Moskva palkas palgamõrvari väljastpoolt Hispaaniat mõrva toimepanekuks.

El Paisi teatel ei teadnud Hispaania luure Kuzminovi viibimisest Hispaanias, sest neid ei informeeritud tema riiki saabumisest. Varem sel nädalal ei vastanud valitsuse pressiesindaja Pilar Alegria küsimusele, kas Kuzminov oli Hispaania politsei kaitse all.

Kuzminov andis end Ukrainale üles 2023. aasta augustis, lennates üle rindejoone Mi-8 helikopteris varem kokku lepitud paika. Ukraina maksis talle väidetavalt 500 000 dollari väärtuses tasu kopteri toomise eest.

Anonüümseks jääda soovinud Hispaania diplomaadid ütlesid Ei Paisile, et kui Kremli seos mõrvaga leiab kinnituse, lubavad nad “jõulist vastust”.

Vene välisluure juht Sergei Narõškin ütles pärast Kuzminovi surma teatavaks tegemist, et tegemist oli “reeturi ja kriminaaliga”, kes oli juba kaua “laip”.

Loe rohkem:  NATO idapoolsed liikmed kahtlevad Rutte sobivuses alliansi järgmiseks peasekretäriks | Välismaa

Kokkuvõttes, Hispaania on tunnistanud end süüdi Ukraina piloodi mõrvas, mille tellis Venemaa. See sündmus on oluline märk Venemaa ja Ukraina vaheliste pingete süvenemisest ning rahvusvahelise üldsuse jaoks on see murettekitav uudis. See näitab, et Venemaa jätkab agressiivset tegevust oma naaberriigi suhtes ning see võib põhjustada veelgi suuremaid konflikte piirkonnas. On oluline, et rahvusvaheline kogukond reageeriks sellele sündmusele ja teeks jõupingutusi konflikti lahendamiseks ja rahu säilitamiseks Ida-Euroopas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga