Suri “Blade Runneri” näitleja M. Emmet Walsh | Film

2316729ha000t24

Tere tulemast Eesti! Viimane meile saabunud kurb uudis kõneleb legendaarse näitleja M. Emmet Walshi surmast, kes on tuntud oma unikaalse stiili ja andekuse poolest filmimaailmas. Ta võlus publikut oma rollides mitmesugustes filmides, sealhulgas kultusklassikas “Blade Runner”. Tema lahkumine on kaotus kogu filmi- ja meelelahutusmaailmale. Seega tähistame tema mälestust ja panust filmikunsti, jättes tema pärandi alati meie südamesse.

88-aastasena lahkus siit ilmast Ameerika näitleja M. Emmet Walsh (22. märts 1935 – 19. märts 2024).

M. Emmet Walsh suri teisipäeval, 19. märtsil USA-s Vermontis.

Walsh astus oma karjääri jooksul üles üle 150 filmis, nende seas “Blade Runner” (1982), “Blood Sample” (1984), “Nugade peal” (2019) ja “Mu parima sõbra pulm” (1997).

Ridley Scotti “Blade Runneris” mängis Walsh Harrison Fordi politseibossi. Coeni vendade režiidebüüdis “Blood Sample” mängis ta aga julma eradetektiivi Loren Visserit. Kriitikud on öelnud, et ta oli filmi ainukene värvikirev näitleja.

Hiljutistest filmidest astus Walsh väikses osas turvamehena üles krimipõnevikus “Nugade peal”, kus peaosas Daniel Craig.

Walsh kasvas üles Swantonis, Vermonti osariigis. Oma näitlejadebüüdi tegi ta 1969. aastal filmis “Alice’s Restaurant”.

1970. aastatel tegi ta kaasa mitmetes meeldejäävates filmides, nagu “Little Big Manis” koos Dustin Hoffmaniga, “What’s Up Docis” koos Ryan O’Neali ja Barbra Streisandiga, “Slap Shotis” ühes Paul Newmaniga ja “Jerkis” koos Steve Martiniga.

Filmikriitik Roger Ebert püstitas “Stanton-Walshi reegli”, mille järgi ei saanud ükski film, milles mingis kõrvalosas mängis kas Harry Dean Stanton või M. Emmet Walsh olla halb.

Lisaks astus Walsh korduvalt üles ka teles ning tegutses häälnäitlejana.

Estonia mourns the loss of M. Emmet Walsh, the talented actor from “Blade Runner.” His memorable performances and contributions to the film industry will forever be cherished. Walsh’s talent and presence on screen will be dearly missed not only by his fans but also by the entire film community. May his legacy continue to inspire and entertain future generations. Rest in peace, M. Emmet Walsh.

Loe rohkem:  Lauri Kaare: Sylvester Stallone'i kümnes Kuldvaarikas ei muserda | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga