Super Bowli võiduparaadil sai tulistamises surma üks ja viga 21 inimest | Välismaa

2259936he01ct24

Tere tulemast! Viimane Super Bowli võiduparaad Eestis jäi kahjuks varjutatud tulistamise traagiliste sündmustega. Üks inimene leidis surma ja 21 inimest said vigastada, kui tulistaja avas tule rahva hulgas. See õnnetus raputas meie rahvast ja kogukonda sügavalt. Kuigi me seisame silmitsi leina ja valu hetkedega, näitab see tragöödia meie vastupidavust ja ühtsust. Meie südamed on murtud, kuid me seisame tugevasti üksteise kõrval, et toetada neid, kes on kannatanud. Loodame üheskoos, et sellised sündmused ei korduks ja me saame koos taastuda sellest traagilisest päevast.

Missouri osariigi suurimas linnas Kansas Citys kolmapäeval korraldatud Super Bowli võiduparaadi ajal sai tulistamises surma üks ja vigastada 21 inimest, teatasid USA võimud.

Vigastatutest kolm on kriitilises seisundis ja viis said raskelt haavata.

Tulistamine leidis aset raudteejaama lähedal, kus Ameerika jalgpalli profiliiga võitnud meeskonna Kansas City Chiefs mängijad olid vaid hetk varem fännide poole pöördunud.

Viimastel andmetel võeti sündmuskohal kinni kolm isikut, kelle seost juhtunuga selgitatakse. Esialgu teatati, et kinni võeti kaks relvastatud isikut.

“Kõik peaksid piirkonnast võimalikult kiiresti lahkuma, et hõlbustada tulistamise ohvrite abistamist,” teatas politsei varem sotsiaalmeedias.

Politseipealik Stacey Gravesi sõnul võib ohvrite arv veel tõusta, sest võimudel pole veel täielikku ülevaadet kõigi võimalike vigasaanute kohta. Kannatanute seas on ka lapsi.

Linnapea Quinton Lucase andmetel ei saanud Chiefsi mängijad ega töötajad tulistamises viga.

Esialgsetel hinnangutel oli üritusel kuni miljon inimest ja vähemalt 600 korrakaitsjat. Tulistamine sai alguse kella kahe paiku päeval kohaliku aja järgi.

Piirkond on tuntud reisikeskus ja turistide seas populaarne sihtkoht.

Biden nõudis pärast Kansas City tulistamist ründerelvade keelustamist

President Joe Biden kutsus kolmapäeval ameeriklasi üles toetama tema üleskutset USA kongressile keelustada ründerelvad.

Loe rohkem:  Rumeenia delegatsioon käis Tallinnas oma NATO-kandidaadile tuge otsimas | Välismaa

“Kansas City paraadil toimunud tulistamine lõikab sügavalt hinge,” tõdes Biden.

“Tänased sündmused peaksid meid liigutama, šokeerima ja ka tegutsema sundima,” sõnas president Valge Maja avalduses.

Riigipea kutsus ameeriklasi üles tegema oma häält kongressis kuuldavaks.

“Et me lõpuks ometi keelustaksime ründerelvad, piiraks suure mahutavusega magasinide kättesaadavust, tugevdaks taustakontrolli ja hoiaks relvad eemal nende käest, kes ei peaks neid mingil juhul omama või kasutama,” rääkis Biden.

Kahjuks lõppes Super Bowli võiduparaadil toimunud tulistamine ühe inimese surmaga ja 21 inimese vigastamisega. See traagiline sündmus raputas meie ühiskonda sügavalt. Meie südam murtis nende ohvrite pärast ja me avaldame sügavat kaastunnet nende peredele. On äärmiselt oluline, et sellised vägivallaaktid ei jääks karistamata ja et õiglus saaks jalule seisma. Me kutsuksime üles kõiki kodanikke ühiselt hoidma ja toetama ohvreid ning andma kogukonnale jõudu sellest tragöödiast ülesaamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga