Sunak lubas Briti üldvalimiste eel toetust väikefirmadele | Välismaa

2313066h4cc1t24

Eelmisel aastal enne Briti üldvalimisi lubas kantsler Rishi Sunak suurendada toetust väikefirmadele, et aidata neil ellu jääda ja edukalt taastuda pandeemia rasketest tagajärgedest. See lubadus tõi lootust paljudele ettevõtjatele üle kogu maailma, kaasa arvatud Eestis. Väikefirmad on majanduse alustala ning nende toetamine on oluline lüli majanduse elavdamisel. Sunaki kinnitus tõotab positiivset mõju ka siinsele ärikeskkonnale ning võib julgustada ka kohalikke poliitikuid sarnaseid meetmeid rakendama.

Tänavuste üldvalimiste eel oma positsiooni parandada püüdev Briti peaminister Rishi Sunak algatas esmaspäeval meetmed väikeettevõtete toetuseks.

Sunak, kelle konservatiivid jäävad arvamusküsitlustes Tööerakonnast kõvasti maha, teatas 60 miljoni naelsterlingi (70 miljoni euro) väärtuses investeeringutest väikeettevõtetele.

“Valitsus jääb oma plaani juurde ega jäta astumata ühtki sammu, et teha Ühendkuningriigist parim paik äritegevuseks,” ütles Sunak Kesk-Inglismaal ärikonverentsil.

Sunaki sõnul hakkab valitsus alates aprillist katma täies ulatuses väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete praktikandikulusid.

Peaminister lisas, et plaani eesmärk on suurendada alla 21-aastaste töötajate võimalusi erialase töö leidmiseks ning hoida ettevõtetele aastas kokku umbes 150 miljonit naelsterlingit (175 miljonit eurot).

Briti majandus on ametlikult endiselt languses, kuid viimased andmed näitavad jaanuaris väikest kasvu. Briti aastane inflatsioon neli protsenti on Inglise Panga eesmärgist endiselt kaks korda suurem.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rishi Sunak on lubanud toetada väikefirmasid enne Briti üldvalimisi. See lubadus näitab tema pühendumust aidata väikeettevõtteid ja edendada majanduskasvu. Loodame, et need lubadused viiakse ellu ja et väikefirmad saavad vajalikku tuge oma äri arendamiseks. Oluline on mõista, et väikefirmad mängivad olulist rolli majanduses ja nende toetamine on oluline jätkusuutliku majanduskasvu tagamiseks.

Loe rohkem:  Kreml mõistis Venemaa marurahvuslase Igor Girkini neljaks aastaks vangi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga