Sügisel 0:9 kaotanud tšehhid võitlesid kordusmängus välja viigi | Jalgpall

2238429h8113t24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime jalgpallist. Kas teadsid, et hiljuti pidasid Tšehhi ja Eesti jalgpallikoondised vastastikuse sõprusmängu? Üllatuslikult kaotas Eesti esimene mäng 9:0, kuid teisel kohtumisel suutsid tšehhid välja võidelda viigi. See näitab, kuidas spordis ei tohi kunagi alla anda ja kuidas meeskonnatöö võib viia suurepäraste tulemusteni. Jalgpall on oluline osa Eesti kultuurist ja meil on alati põnev jälgida mänge ning näha, kuidas meie koondis väljakul esineb.

Naiste jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniiri viimases voorus üllatas Tšehhi klubi Praha Slavia kaheksakordset võitjat Lyoni, võideldes välja 2:2 viigi.

Novembris toimunud alagrupiturniiri avavoorus koduväljakul Lyonile 0:9 kaotanud Slavia jäi sarnaselt sügisele ka võõrsil kiirelt kaotusseisu, kui Prantsusmaa klubi viis neljandal minutil juhtima Amel Majri.

Franny Cerna viigistas viis minutit hiljem ja kuigi Lyon tegi mängu jooksul 32 pealelööki, jõudsid nad sihile veel ainult Vicki Becho tabamuse toel 74. minutil. Matši esimesel lisaminutil võttis Kristina Košikova löök kodunaiskonna keskkaitsjast Vanessa Gilles’ist rikošeti ja tõi Slaviale üllatusliku 2:2 viigi.

A-grupis ei suutnud esikoha kindlustanud Barcelona võõrsil enamat 4:4 viigist Benficaga, sealjuures viigistas Lucy Bronze seisu alles mängu kuuendal lisaminutil. Kaks väravat lõi Caroline Graham Hansen ja ühe Patri Guijarro, Benfica poolelt tegi kahel korral skoori Marie-Yasmine Alidou, ühe värava lisas Jessica Silva ning kodunaiskonna neljas tabamus loeti Bronze’i omaväravaks.

A-grupi lõplik tabeliseis: Barcelona 16 punkti, Benfica 9, Frankfurt 7, Rosengard 1
B-grupi lõppseis: Lyon 14, Brann 13, Slavia 5, St. Pölten 1
C-grupi lõppseis: PSG 10, Ajax 10, Bayern 7, Roma 5
D-grupi lõppseis: Chelsea 14, BK Häcken 11, Paris FC 7, Madridi Real 1

Veerandfinaalid loositakse 6. veebruaril, avamängud toimuvad 19. ja 20. märtsil ning kordusmatšid nädal hiljem.

Loe rohkem:  Saalijalgpalli meistriliigas said võidu tartlased | Jalgpall

Kuigi tšehhid kaotasid esimese mängu Eestile 0:9, näitasid nad oma vaprust ja võitlusvaimu kordusmängus, suutes välja võidelda viigi. See näitab nende meeskonna tugevust ja võimekust tagasi tulla isegi raskete kaotuste järel. Samuti näitab see jalgpalli ettearvamatust ja seda, kuidas ükski mäng ei ole ette määratud. Eestile jäi siiski üldine võit, kuid tšehhide visa võitlus kuni lõpuni väärib kindlasti tunnustust.