Stoltenberg: NATO ja Bakuu valmistavad ette uut koostöödokumenti | Välismaa

2313282h33d7t24

Tervist, head inimesed! Täna räägime olulisest uudisest seoses NATO ja Aserbaidžaaniga. NATO peasekretär Jens Stoltenberg on teatanud, et allianss valmistab ette uut koostöödokumenti Bakuuga. See samm tugevdab julgeolekukoostööd Kaukaasia piirkonnas ning näitab NATO pühendumust partnerlussuhetele kogu maailmas. Uus kokkulepe on oluline samm stabiilsuse ja rahu tagamisel ning võib mõjutada ka Eesti julgeolekut tulevikus. Jääge meiega, et saada rohkem teavet selle olulise arengu kohta rahvusvahelisel tasandil!

Aserbaidžaan ja NATO töötavad uue koostöö raamdokumendi kallal, ütles esmaspäeval alliansi peasekretär Jens Stoltenberg.

“Töötame selle nimel, et leppida kokku uues NATO ja Aserbaidžaani koostöö raamdokumendis. Peamine eesmärk on koostöö Aserbaidžaani relvajõudude kohandamisel NATO standarditega,” ütles Stoltenberg usutluses Aserbaidžaani riigimeediale.

Ta lisas, et Aserbaidžaan ja NATO peavad väga oluliseks sõjalise hariduse küsimusi, mis aitavad kaasa osapoolte vastastikuse tegevuse arendamisele.

“Samas kaalume ka muid valdkondi, kus saaksime tulevikus koostööd arendada. See kõik lähendab Aserbaidžaani ja NATO vägesid ning arvan, et see on kasulik mõlemale poolele,” rõhutas peasekretär.

Stoltenberg lisas, et Põhja-Atlandi allianss on üldiselt huvitatud koostöö arendamisest Lõuna-Kaukaasia riikidega ka edaspidi.

“Meil on Kaukaasias mitu olulist partnerit, seega on see piirkond NATO jaoks väga oluline. NATO ja Euroopa Liit on huvitatud suhete edasisest arendamisest Lõuna-Kaukaasia riikidega. Gruusia on ses osas muidugi teistsugusel positsioonil, olles taotlenud liikmesust. NATO on korduvalt teatanud, et see juhtub,” rõhutas Stoltenberg.

Stoltenberg külastab 17.-19. märtsil Aserbaidžaani, Gruusiat ja Armeeniat.

Stoltenberg kordas esmaspäeval Thbilisis lootust, et Gruusiast saab kunagi alliansi liige.

Tema sõnul toetab NATO täielikult Gruusia suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust.

“Täna arutasime peaminister Irakli Kobahhidzega koostöö süvendamise teid. Me arutasime mitmeid konkreetseid programme, mis on suunatud meie lähenemisele, seal hulgas kriisijuhtimise, küberturvalisuse tagamise ja sõjaväe arendamise valdkonnas,” rääkis Stoltenberg ühisel pressikonverentsil Kobahhidzega.

Loe rohkem:  Iisraeli operatsioonis tapeti Hamasi tähtsuselt kolmas liige | Välismaa

Kokkuvõtvalt võib öelda, et NATO peasekretär Jens Stoltenberg ja Aserbaidžaani pealinnas Bakuus viibides arutlesid uue koostöödokumendi üle, mis tugevdaks NATO ja Aserbaidžaani vahelisi suhteid. Uus leping oleks oluline samm tihedama koostöö saavutamise suunas, mis aitaks kindlustada piirkonna stabiilsust ja turvalisust. See näitab, et NATO on valmis jätkama partnerlussuhete arendamist ja koostöö tugevdamist Lõuna-Kaukaasia piirkonnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga