Rein Taaramäe alustas Kataloonia velotuuri | Jalgrattasport

2243607h6065t24

Eestis on suur põhjust rõõmustada, kuna meil on üks lootustandvamaid jalgrattureid, Rein Taaramäe, alustanud edukalt Kataloonia velotuuri. See noor ja andekas sportlane on näidanud oma võimeid rahvusvahelisel areenil ning tõestanud, et Eesti rattasport on tõusuteel. Taaramäe võitlusvaim ja kirg jalgrattasõidu vastu inspireerivad meid kõiki ning annavad lootust, et ühel päeval võib ka meie riik olla tuntud maailma tipptasemel rattasportlase toel.

Hispaanias alanud Kataloonia velotuuri (UCI 2.UWT) avaetapil (173,9 km) võidutses austraallane Nick Schultz (Israel – Premier Tech; 4:11.38). Rein Taaramäe (Intermarche -Wanty) sai 133. koha.

Schultzi järel sai teise koha sloveen Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) ja kolmanda koha klubikaaslane Stephen Williams. Taaramäe lõpetas grupis, mis kaotas võitjale kümne minuti ja 49 sekundiga, vahendab ejl.ee.

“Kui finišini oli 500 meetrit, siis mu jalad juba karjusid, sest lõpuni oli veel nii palju minna. See tundus terve igavikuna. Nägin Pogacari tulemas nagu püssikuul. Ma ei uskunud sel hetkel, et võin teda edestada. Minu jaoks on see suur võit. Ma ei suuda tiimi piisavalt ära tänada. Ma armastan seda, mida me koos teeme,” ütles 1,1-kilomeetrise soolorünnaku teinud Schultz finišis.

Teisipäeval on velotuuril kavas 186,5-kilomeetrine etapp finišiga Vallter 2000 otsas.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rein Taaramäe alustas Kataloonia velotuuri väga edukalt. Tema etteasted on olnud väga muljetavaldavad ning näitavad tema suurepärast vormi ja ettevalmistust. Ta on tõestanud end taas kord kui võistluste tõsine konkurent ning tema tulemused annavad hea lootuse jätkamiseks hooaja jooksul. Eesti rattur on kindlasti üks, keda tasub jälgida ja kellest on oodata veel suuri saavutusi. Oleme uhked meie kaasmaalase Rein Taaramäe üle ning soovime talle edu ja jõudu tulevastes võistlustes.

Loe rohkem:  Colombia velotuuril vahetus taas liider, Pajur 56. | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga