Soome kultuurirahastu tunnustas skulptor Villu Jaanisood | Kunst

1054983ha8f4t24

Eesti skulptor Villu Jaanisood on äsja saanud tunnustuse Soome kultuurirahastultu, millega on taas kinnitust leidnud oma ainulaadne talent ja loomepärand. Jaanisoodi tööd on leidnud tunnustust nii Eestis kui rahvusvahelisel tasandil ning tema skulptuurid kannavad endas sügavat sõnumit ja emotsiooni. Soome kultuurirahastu poolt antud tunnustus on vaid väike osa tema saavutustest, mis kinnitavad tema olulist rolli kunstimaailmas. Villu Jaanisood on tõeline kunstnik, kelle tööd inspireerivad ja liigutavad vaatajaid üle maailma.

Soome kultuurirahastu andis teisipäeval välja kolm 40 000 euro suurust preemiat märkimisväärsete kultuuritegude eest. Neist ühe sai Soomes elav eesti skulptor Villu Jaanisoo.

Villu Jaanisoo on muuhulgas töötanud Helsingi Kunstiülikooli kunstiakadeemia skulptuuriprofessorina, ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1989. aastal. Skulptorina on Jaanisoo toonud traditsiooniliste materjalide nagu kivi, pronks ja teras kõrvale taaskasutusmaterjale, näiteks kasutatud autorehve, mida saab näha Kumu fuajees töös Toolid (2001).

Avalikus ruumis asuvad teosed on muuhulgas Helsingi Kalasadama Laanenäär (2016) või Helsingi Kunstimuuseumi HAM sissekäigu kohal olev Kajakas (2018). Jaanisoo viimased avalikud tööd on Minna Canthi ja Maria Jotuni portreed Kuopio linnateatri aulas (2023)

.Teised kaks auhinnasaajat olid näitekirjanik, lavastaja ja dramaturg Heini Junkkaala ja kvanttehnoloogia uurija, professor Jukka Pekola.

Kuigi Eesti skulptor Villu Jaanisood on mitmeid auhindu ja tunnustusi saanud ka kodumaal, on Soome kultuurirahastu tunnustus talle eriliseks saavutuseks. See näitab, et tema kunst on leidnud tunnustust ka rahvusvahelisel tasandil ning tema teosed on inspireerivad ja mõjusad. Jaanisoodi auhinnatud skulptuurid on ilmekas näide tema talendist ja pühendumusest kunstile ning annavad aimu tema olulisest panusest kunstimaailma. Soome kultuurirahastu tunnustus on kindlasti suur inspiratsioon ja motivatsioon jätkata loomingulise tööga ka tulevikus.

Loe rohkem:  Pildid: Sensus galeriis avati Maarit Murka näitus "Vormist väljas" | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga