Soome kohus mõistis ettevõtja Venemaa-vastaste sanktsioonide rikkumises süüdi | Välismaa

1709802133 2297903hbbc3t24

Eestis tekitas suurt kõneainet hiljutine Soome kohtuotsus, kus ettevõtjat süüdistati Venemaa-vastaste sanktsioonide rikkumises. See juhtum tõstatas küsimusi nii ärieetika kui ka rahvusvaheliste suhete kontekstis. Kuidas peaksime suhtuma sellistesse juhtumitesse ning millised võivad olla nende tagajärjed nii ettevõtjale kui ka riikidevahelistele suhetele? Kuidas tagada, et sellised olukorrad ei korduks tulevikus? See juhtum on tähtis mitte ainult Soomele ja Venemaale, vaid kogu rahvusvahelisele kogukonnale.

Ida-Uuusima ringkonnakohus mõistis neljapäeval ettevõtja Gabriel Temini süüdi kaitsevarustuse eksportimises Venemaale ning määras talle üheksa kuu pikkuse tingimisi vanglakaristuse.

Temin oli ettevõtete Siberica Oy ja Luminor Oy tegevjuht ning lisaks tingimisi karistusele tuleb Teminil ja ta juhitud ettevõtetel loovutada riigile kuriteost saadud rahalise kasu.

Kohus mõistis Temini kaassüüdistatavad õigeks. Samuti lükati tagasi teised Teminile esitatud süüdistused.

Prokuröri sõnul eksportis või üritas Temin oma ettevõtete kaudu Venemaale eksportida sanktsioonide alla kuuluvaid tooteid või tooteid, mille transiit läbi Venemaa on keelatud, kirjutab Yle.

Ettevõtja süüdistati muu hulgas enam kui 3500 drooni ja droonide peatamiseks mõeldud seadme eksportimises Venemaale.

Ringkonnakohus mõistis Temini süüdi kahes 2022. aasta augustist septembrini toimunud ekspordijuhtumis, mille puhul oli tollile teatatud sihtkohaks Kasahstan, kuid Siberica infosüsteemist leitud andmed näitasid, et kaup läks tegelikult Peterburi.

Tegemist oli ekspordipiirangutega tööriistade ekspordiga Saksamaalt Venemaale. Tööriistade ekspordiväärtus jäi 4500 euro kanti.

Ringkonnakohtu hinnangul ei olnud droonide ekspordi puhul prokuratuuri poolt esitatud midagi peale kaudsete tõendite, millest ei piisanud tõendamaks, et droonid kavatseti eksportida Venemaale või et need oleksid Venemaale jõudnud.

See on esimene süüdimõistev otsus Soomes, mis on seotud Venemaa-vastaste sanktsioonide rikkumisega, kirjutab Soome ajaleht Helsingin Sanomat.

Soome kohus on langetanud otsuse ettevõtja süüdi mõistmise osas seoses Venemaa-vastaste sanktsioonide rikkumisega. See näitab selgelt, et rahvusvaheliste sanktsioonide järgimine on äärmiselt oluline ning nende rikkumisel on tõsised tagajärjed. See juhtum paneb meid kõiki mõtlema vastutusele ja kohustusele järgida rahvusvahelisi seadusi ja eeskirju. Loodame, et sellised juhtumid aitavad suurendada teadlikkust ja austust rahvusvaheliste suhete reeglite vastu.

Loe rohkem:  Saksamaa lihtsustas kodakondsuse saamise reegleid | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga