Soome hoiab idapiiri kinni vähemalt kuni 14. aprillini | Välismaa

2181184h3fe9t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised Soomest räägivad sellest, kuidas nad kavatsevad hoida oma idapiiri kinni vähemalt kuni 14. aprillini. See otsus võib mõjutada ka meie piiriületust ning ka meie igapäevast elu. Soome ja Eesti vaheline suhe on alati olnud oluline ning nende piiri sulgemine mõjutab ka meid. Seega, on oluline olla kursis olukorraga ning mõista selle mõju meie elule siin Eestis. Loodame, et see olukord laheneb peagi ning meie piiriületus Soomega taastub.

Soome valitsus otsustas neljapäeval idapiiri sulgemist pikendada ning see jääb kinni vähemalt kuni 14. aprillini.

Soome idapiir on olnud pidevalt suletud ligi kaks kuud. Siseminister Mari Rantanen ütles juba teisipäeval, et valitsus  ei pea praegu võimalikuks piiripunktide avamist Soome piiril Venemaaga.

Piiripunktide ajutise sulgemise eesmärk on olnud illegaalse immigratsiooni peatamine Soome piiril Venemaaga.

Soome otsustas novembri lõpus sulgeda kogu idapiiri ning süüdistas siis Venemaad ränderünnakus. Helsingi avas vahepeal kaks piiripunkti ning migrandid üritasid olukorda enda huvides ära kasutada. Seejärel otsustas valitsus, et idapiiril asuvad piiripunktid tuleb taas sulgeda, kuna Venemaa jätkas migrantide piirile saatmist.

Avalikkusele avaldatud informatsiooni kohaselt on idapiiri taga sadu, võimalik, et isegi tuhandeid migrante. Valitsus eeldab, et Venemaa pole oma tegevust Soome suunas muutnud ning piiri avamise korral üritavad migrandid taas riiki siseneda.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Soome otsus hoida idapiiri kinni vähemalt kuni 14. aprillini näitab nende pühendumust võitlusele COVID-19 leviku vastu. See otsus võib mõjutada Eesti ja Soome vahelist liikumist ning kaubandust, kuid peamine eesmärk on tagada rahva tervis ja ohutus. Samuti tuletab see meile meelde, et pandeemiale reageerimine nõuab rahvusvahelist koostööd ning solidaarsust, et suudaksime üheskoos sellest kriisist välja tulla. Loodame, et piiride sulgemine aitab kontrolli alla saada nakkusjuhtumeid ning tulevikus saame taas vabalt liikuda ja suhelda.

Loe rohkem:  Niinistö sõnul pole Soomes reaalset majanduskasvu olnud 16 aastat | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga