Sõbrapäevaks olid restoranides lauad broneeritud paar nädalat ette | Eesti

921877hf503t24

Tere tulemast Eestisse! Sõbrapäev on üks Eesti kõige armastatumaid ja oodatumaid pühi ning restoranid olid sel päeval täielikult broneeritud juba paar nädalat ette. Inimesed üle kogu riigi otsisid võimalusi tähistada seda armastuse tähtsat päeva ja nautida imelisi einestamiselamusi koos lähedastega. Restoranides oli tunda õdusat ja romantilist õhkkonda, kus kõik olid tulnud kokku tähistama armastust, sõprust ja lähedust. Sõbrapäeva tähistamine Eestis on üks unustamatu kogemus, mis ühendab inimesi ja loob unustamatuid mälestusi. Tere tulemast osa saama sellest imelisest traditsioonist!

Itaalia juurtega valentinipäev on ka eestlastele oluline tähtpäev. Selle puhul raha üldiselt ei loeta ning populaarsemates restoranides said vabad lauad otsa jaanuari lõpus.

Sõbrapäeval kell kolm oli lillemüüjate sõnul Viru tänaval olukord veel päris rahulik.  

“Nädala sees selline püha on nii, et inimesed lähevad hommikul tööle, õhtul tulevad, võtavad lilled ja lähevad koju õnnitlema,” ütles lillemüüja Aile, lisades, et hinnatundlikumaks pole inimesed muutunud.

“Lille hind on kindlasti kerkinud. Alati pühade ajal lille hind natuke tõuseb. /—/ Tavaline taks, et 20 protsenti ikka tõuseb,” lausus Aile.

Kuigi ostlejaid on igast soost ja vanusest, on mehi müüjate sõnul rohkem.

Paljudes populaarsemates söögikohtades on broneeringud tehtud juba paar nädalat ette. Siiski on telefon veel sõbrapäevalgi tähtpäevale kohaselt punane.

“Täna me ootame peale viit umbes sada külalist. Meil on 70 istekohta, aga kõik on arvestatud ja kõik teavad, et meil on 2,5 tundi iga laud, sellest me oleme rääkinud kõikidele klientidele isiklikult. Täna on meie jaoks täiesti laupäev, kus on kõik lauad broneeritud ja topelt inimesed köögis ja topelt inimesed saalis,” rääkis restoranide Ciao Ragazzi ja HÜGGE juhataja Darja Asmer.

Loe rohkem:  Katri Raik: Narva linnavõim otsib endale sobivaid asutuste juhte | Eesti

“Kui tavapäraselt me võõrustame õhtu jooksul 50–60 külalist, siis tänaseks on juba üle 80, peaaegu 90 inimest laua broneerinud. Sõbrapäev on kindlasti veebruari kõige tihedam päev. Michelini tunnustus kindlasti toob külalisi juurde, kuna me oleme rohkem nähtavad,” ütles restorani Mantel & Korsten omanik Rain veskimäe.

Kokkuvõttes võib öelda, et Sõbrapäev tähistamine restoranides oli Eestis väga populaarne, kus laudade broneerimine toimus paar nädalat ette. See näitab, kui oluline on see päev paljudele inimestele ning kui suur on nõudlus restoraniteenuste järele sel päeval. Restoranid olid täis armunud ja sõpru täis inimesi, kes soovisid tähistada seda erilist päeva kallite inimestega. See näitab armastuse ja lähedaste suhete olulisust Eesti ühiskonnas ning valmisolekut seda tähistada meeldejääval viisil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga