Shiffrin naases võimsalt, meestel vaba nädalalõpp | Mäesuusatamine

2303334h692at24

Eesti mäesuusatamise fännid on elevil, kuna maailmakuulus sportlane Mikaela Shiffrin naases võimsalt võistlustulle pärast lühikest pausi. Tema oskused ja võitlusvaim on vaieldamatud ning ta on taas valmis võitlema tipptasemel võistlustel. Samal ajal valmistuvad ka meeste suusatajad vaba nädalalõpuks, et puhata ja taastuda enne järgmist suurt väljakutset. Ootame põnevusega, milliseid meistriteoseid ja põnevaid võistlusi see hooaeg veel endaga kaasa toob!

Mäesuusatamise naiste maailma karika etapil Ares teenis pühapäeval slaalomis esikoha ameeriklanna Mikaela Shiffrin (1.42,95), kes edestas kindlalt horvaaditar Zrinka Ljuticit (+1,24) ja šveitslannat Michelle Gisinit (+1,34).

Tegemist oli 28-aastase ameeriklanna tagasitulekuvõistlusega, sest jaanuari lõpus vigastas ta Cortina d’Ampezzos põlve ega olnud kuus nädalat võistelnud. Ares haaras Shiffrin liidrikoha kohe avalaskumise järel, kuigi edestas Gisinit vaid kahe sajandikuga.

Teise laskumisega pani ameeriklanna aga kõik kindlalt paika ja kindlustas ühtlasi kaheksandat korda slaalomiarvestuse kristallgloobuse.

“Nii tore oli täna jälle võistelda, oli natuke närviline ja olid emotsioonid, mida lootsin tunda – olen väga uhke oma tiimi üle ja kindlasti väga uhke iseenda üle, et tulin tagasi ja näitasin oma suusasõitu,” lausus Shiffrin.

“Teine laskumine oli üks minu parimaid ja olen nii õnnelik, et saan sel hooajal jätkata.”

Päev varem selgitati Shiffrini osaluseta parimad ka suursaalomis. Esikoha teenis itaallane Federica Brignone (2.11,02), kes edestas 33 sajandikuga kohalikku lootust Sara Hectorit. Kolmandaks tuli šveitslanna Lara Gut-Behrami (+0,40).

Enne maailma karika sarja finaaletappi Saalbachis juhib 1654 punktiga Gut-Behrami, kellele järgnevad Brignone (1372) ja Shiffrin (1309).

Mehed pidanuks lõppenud nädalavahetusel võistlema Sloveenias Kranjska Goras, aga tugev vihmasadu takistas nii suurslaalomit kui ka slaalomit sõitmast.

Meeste konkurentsis on Marco Odermattil (Šveits) MK-sarja üldvõit juba kindlustatud, sest tema edu lähemate jälitajate ees on enam kui tuhat punkti.

Loe rohkem:  Vigastus lõpetas kiirlaskumise olümpiavõitja hooaja | Mäesuusatamine

Kokkuvõttes võib öelda, et Shiffrin naases võimsalt võistlustulle ning tõestas taas oma tugevust mäesuusatamise maailmas. Samuti oli meestel möödunud nädalavahetus vaba oma võistluste eest ning said puhata ja valmistuda järgmisteks katsumusteks. Eestis on mäesuusatamine populaarne spordiala ning paljud jälgivad põnevusega nii naiste kui ka meeste võistlusi. Loodame, et tulevikus jätkub mäesuusatamises põnevust ja et sportlased saavad oma oskusi veelgi paremaks lihvida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga