Selgusid Eesti meistrid 1500 meetri ujumises | Ujumine

804036hd821t24

Tere tulemast Eesti ujumismaailma! Viimased võistlused tõid endaga kaasa põnevust ja adrenaliini, kui selgusid Eesti ujumismeistrid 1500 meetri distantsil. Ujujate võimed ja tahe olid silmapaistvad ning võistlus oli täis pinget ja emotsioone. See oli tõeline tõestus sellest, kui konkurentsivõimelised ja andekad on meie ujujad. Nüüdsest on nende saavutused ajaloolised ja meil on põhjust olla uhked selle üle, et meie ujumiskogukond on nii tugev ja silmapaistev. Järgmiseks korraks olete kõik oodatud kaasa elama ja osa saama sellest suurepärasest spordialast.

Tallinnas toimunud 1500 meetri vabaltujumise Eesti meistriteks tuli naistest Maari Randväli ja meestest Alan Smok.

Aja 17.28,93 välja ujunud Randväli püstitas ühtlasi ka Eesti juunioride ja noorte rekordi. Varasem rekord kuulus ajaga 17.33,51 Violanta Gurjanovale, kes nüüd oli 17.37,09-ga teine, aga juunioridest esimene. Kolmanda koha sai Ksenia Bazanova (17.49,91).

Meestest ja ühtlasi ka meesjuunioridest võitis Smok esikoha ajaga 16.00,58, edestades Aleksei Denissovit enam kui kümne sekundiga (16.11,34). Pronksmedali teenis Alex Ahtiainen (16.23,73).

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti meistrivõistlustel 1500 meetri ujumises näitasid sportlased suurepärast vormi ja tahtejõudu. Konkurents oli tihe ning võitjaid tuli oodata viimaste meetriteni. Ujumine on kiiresti arenev spordiala ning Eesti ujujad on kindlasti valmis rahvusvahelistel võistlustel oma oskusi näitama. Meistritiitlid tõestavad, et Eestis on tugev ujumiskultuur ning sportlastel on olemas potentsiaal saavutada suuri tulemusi ka rahvusvahelisel areenil.

Loe rohkem:  Eesti Olümpiakomitee premeerib Eneli Jefimovat | Ujumine