Selevko sai MM-il lühikavas 12. koha, Euroopa meister põrus | Iluuisutamine

2318085h72e1t24

Selevko’s impressive 12th place finish in the short program at the World Championships has solidified his position as a rising star in the world of figure skating. However, the reigning European champion’s disappointing performance in the same event has left fans wondering what went wrong. With the competition heating up and the stakes higher than ever, all eyes are on Selevko as he prepares to redeem himself and prove that he has what it takes to continue his winning streak. Estonian figure skating has never been more exciting, and fans are eagerly anticipating what the future holds for this talented athlete.

Kanadas Montrealis jätkuvatel iluuisutamise maailmameistrivõistlustel sai tänavune EM-hõbe Aleksandr Selevko meeste üksiksõidu lühikavas 12. koha.

Kolmandat korda MM-il võistlev 22-aastane Selevko teenis lühikava eest kohtunikelt 84,08 punkti. Tema isiklik tippmark on tänavu EM-il uisutatud 90,05.

Selevko ütles pärast võistlust Rahvusvahelise Uisuliidu pressiteenistusele, et palju punkte läks kaduma neljakordsel hüppel, kuna pöörded ei tulnud napilt täis. “Kuigi see polnud minu parim esitus, olen üsna rahul,” sõnas Selevko, lisades, et EM-hõbeda tõttu oli vaimselt pisut keerulisem võistelda: “Püüan sellele mitte mõelda, aga natuke ikka oli raskem. Olen Euroopa meistrivõistluste hõbemedalivõitja, esindan siin Euroopat ja pean hästi uisutama.”

Vabakavas sihib Selevko esikümmet, praegu on ta sellest 0,92 punkti kaugusel. “Tahan puhtalt uisutada ja ideaalis jõuda kümne parema sekka, et tuua Eestile järgmiseks aastaks kaks kohta,” sõnas ta.

Lühikavas on kaksikjuhtimine Jaapanil – viimasel kahel MM-il kulla võitnud Shoma Uno sai 107,72 punktiga esikoha, teine oli 106,35 punktiga. Kolmanda koha sai lühikavas 105,97 punktiga 19-aastane USA uisutaja Ilia Malinin.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Raskused seljatanud Eesti jäätantsupaar esitab rütmitantsu | Iluuisutamine

Valitsev Euroopa meister Adam Siao Him Fa põrus hüpetel täielikult ja 77,49 punktiga alles 19. koha.

Vabakava uisutatakse Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva.

Enne võistlust:

Kokku on stardinimekirjas 40 iluuisutajat, nende seas läheb viiendas grupis kolmandana ehk üldjärjekorras 25. uisutajana jääle ka Eesti esindaja Aleksandr Selevko.

Tänavu Euroopa meistrivõistlustel hõbemedalile tulnud Selevko on varem osalenud kahel MM-il: 2019. aastal debüteeris ta 27. kohaga ja 2021. aastal teenis 16. koha.

Euroopa meistrivõistlustel võidetud hõbemedali tõttu lasub Selevko õlgadel MM-i eel suur vastutuskoorem. “Temalt oodatakse nüüd juba palju enamat ja seetõttu on tal võistelda oluliselt raskem,” ütles uisutaja treener Irina Kononova eelmisel nädalal Tondiraba jääl tehtud treeningu järel ERR-ile.

Medalivõidule järgnenud kahe kuu jooksul harjutas Aleksandr kavasid ja tegi viimasel testvõistlusel Abu Dhabis perfektse lühikava. “Lühikava on praegu väga hea ja olen rahul, et saan teha seal kõik. Vabakava on natukene raskem,” tunnistas sportlane.

Meeste üksiksõidus suurimaks favoriidiks tuleb lugeda Ameerika Ühendriikide esindajat Ilia Malininit, kes mullusel MM-il piirdus pronksiga.

Tema ohtlikemate konkurentidena võib välja tuua jaapanlased Yuma Kagiyama ja Shoma Uno ning Selevko ees Euroopa meistriks kroonitud Adam Siao Him Fa (Prantsusmaa).

Vabakava sõidetakse laupäeval, 23. märtsil.

Kuigi Selevko saavutas MM-il lühikavas 12. koha, tuleb tunnistada, et Euroopa meister põrus selles võistluses. See näitab, kui ettearvamatu ja kõikuv võib iluuisutamine olla. Oluline on jääda positiivseks ja jätkata treenimist ning püüda tulevikus veelgi paremaid tulemusi saavutada. Eesti iluuisutamise meeskonnal on kindlasti palju potentsiaali ja võimalusi end tõestada rahvusvahelisel tasemel. Tuleb õppida nii võitudest kui ka kaotustest ning jätkata pingutamist oma unistuste poole.

Loe rohkem:  Venemaa olümpiakomitee plaanib minna uisuliidu vastu spordikohtusse | Iluuisutamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga