Gruusia nurjas Luksemburgi unistuse, Ukraina võttis võidu lõpuminutitel | Jalgpall

2318133hc0fft24

Tere tulemast Eesti spordimaailma, kus jalgpallikirg on alati meeletu! Viimane mäng Gruusia ja Luksemburgi vahel pakkus tõelist draamat, kui Gruusia suutis lüüa võiduvärava viimastel minutitel, nurjates Luksemburgi unistuse võidust. Ukraina võttis õnnestunud mänguga võidu, mis tõestas nende võitlusvaimu ja talenti. Eesti jalgpallifännid on põnevil ja ootavad juba järgmisi põnevaid mänge ning üllatusi väljakul. Aitäh, et olete osa sellest põnevas teekonnas!

Neljapäeval peeti jalgpalli Euroopa meistrivõistluste valiksarjas esimesed play-off mängud, kus 12 koondist heitlevad omavahel viimase kolme finaalturniiri koha nimel.

Esimest EM-pääset jahtiv Gruusia jõudis finaalturniirist ühe võidu kaugusele, kui alistas C-grupi poolfinaalis kodus Luksemburgi 2:0. Mõlema värava eest hoolitses Budu Zivzivadze.

Gruusia vastaseks finaalis on 2004. aasta Euroopa meister Kreeka, kes loputas Kasahstani viie vastuseta jäänud väravaga. Kreeka mängis viimati EM-il 2012. aastal.

B-grupis oli Ukraina raskustes Bosnia ja Hertsegoviinaga, kuid suutis viimastel minutitel kaotusseisu siiski võiduks pöörata. Ukrainlased jäid kaotusseisu 57. minutil, mil Mõkola Matvijenko lõi omavärava. Viigini jõuti alles 85. minutil Roman Jaremtšuki väravast ja võidu tõi kolm minutit hiljem Artem Dovbõki tabamus.

Ukraina läheb järgmisena vastamisi Islandiga, kes sai neutraalsel väljakul peetud kohtumises 4:1 jagu kümnekesi lõpetanud Iisraelist. Islandi kasuks lõi kübaratriki Albert Gudmundsson, neljanda tabamuse lisas Arnor Traustason. Island on EM-finaalturniiril varem mänginud vaid korra, kui 2016. aastal jõuti veerandfinaali.

A-grupi poolfinaalidest pääsesid edasi Poola ja Wales. Poola alistas koduväljakul kümnekesi lõpetanud Eesti 5:1 ning Wales sai samal ajal kodus 4:1 jagu Soomest. Otsustav finaalkohtumine toimub tuleva nädala teisipäeval Cardiffis.

Eile toimunud mängud olid tulised ja põnevad ning näitasid, kuidas jalgpall võib olla ettearvamatu ja üllatusterohke spordiala. Gruusia suutis nurjata Luksemburgi unistuse võidust, samal ajal kui Ukraina võitis mängu lõpuminutitel. Need tulemused tõestavad, et jalgpallis on kõik võimalik ja et igal meeskonnal on võimalus võita, olenemata nende suurusest või varasemast rekordist. Olgu see meeldetuletuseks kõigile, et spordis on alati oluline võitlusvaim ja usk oma võimekusse.

Loe rohkem:  Naiste superkarika nimel heitlevad taas Flora ja Sporting | Jalgpall