Selevko mõttekoht enne MM-i on neljakordsed hüpped | Iluuisutamine

2312397h3c65t24

Tere tulemast Selevko mõttekohta, kus iluuisutajad valmistuvad neljakordsete hüpete sooritamiseks enne järgmist MM-i. See on koht, kus tehakse ajalugu ja kus unistused saavad teoks. Iluuisutamine on siin alati olnud kirglik ja põnev ala ning meie sportlased panevad end iga päev proovile, et saavutada maailmatasemel tulemusi. Tule kogema seda võimsat atmosfääri ja tunnetama, kuidas õhus hõljub enneolematu potentsiaal ja võitlusvaim. Ole valmis tunnistama, kuidas Eesti iluuisutajad tõusevad kõrgustesse ja lasevad oma neljakordsetel hüpetel lennata!

Iluuisutamise MM-võistlused toimuvad algaval nädalal Kanadas. Euroopa meistrivõistluste medalimees Aleksandr Selevko valmistub karjääri kolmandaks MM-iks.

Euroopa meistrivõistlustel võidetud hõbemedali tõttu lasub Selevko õlgadel MM-i eel suur vastutuskoorem. “Temalt oodatakse nüüd juba palju enamat ja seetõttu on tal võistelda oluliselt raskem,” ütles uisutaja treener Irina Kononova Tondiraba jääl tehtud treeningu järel ERR-ile.

Medalivõidule järgnenud kahe kuu jooksul harjutas Aleksandr kavasid ja tegi viimasel testvõistlusel Abu Dhabis perfekse lühikava. “Lühikava on praegu väga hea ja olen rahul, et saan teha seal kõik. Vabakava on natukene raskem,” tunnistas sportlane.

EM-iga võrreldes on hõbemedalimees püüdnud muuta vabakava raskemaks ja hüpata neljakordse tulupi kõrval kavas veel teise neljakordse hüppe, lutzu. Tartus ja Abu Dhabis see ei õnnestunud, kuid treeningutel on kahe neljasega kava välja tulnud.

Treeneri hinnangul pole sportlane veel vaimselt ületanud barjääri, mis lubaks pikema mõtlemiseta teha automaatselt kavas järjest erinevaid neljakordseid hüppeid.

“Jah, üldine tase on tõusnud, aga temal on veel psühholoogiline probleem teha kaks neljakordset hüpet ühes kavas,” sõnas Kononova. “Ei ole probleem teha kaks neljakordset tulupi, kui aga erinevad neljakordsed, siis on natukene probleem.”

Konova sõnul otsutavad nad MM-il jooksvalt, kas lähevad vabakavas kahe neljase peale või mitte. Kolme nädala eest pidi Aleksandr treeningutel paar päeva hüppeid vältima ja ei saanud kogu nädala lutzu treenida.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Raskused seljatanud Eesti jäätantsupaar esitab rütmitantsu | Iluuisutamine

Eelnevalt neljakordset lutzu, kus tuleb paremalt uisusakilt tõugata, harjutades hakkas tal jalalabapealne valutama ja koormustes tuli järeleandmisi teha. Viimasel kahel nädalal on kõik aga sujunud.

“MM-il vaatame, et kuidas on lühikava läks, kuidas treeningutel tuleb, siis vaatame,” ütles Kononova. “Üks nädal läks ära, oli trauma. Me mõtleme veel, natukene on veel aega.”

Nii Aleksander kui ka tema treener ütlesid, et MM-il on neil kindel eesmärk: uisutada kaks puhast kava, mahtuda esikümnesse ja teenida nii järgmise aasta MM-iks, kui jagatakse juba olümpiakohti, Eestile meeste üksiksõiduks kaks kohta.

“Kõik läks hästi ja ma arvan, et olen vormis ja loodan, et kõik tuleb välja,” ütles Selevko. “Mul on vaja teha kavad puhtalt ja arvan, et kui teen seda, siis koht tuleb väga hea.”

Pühapäeval lendas EM-hõbe Kanadasse ja neljapäeval, 21. märtsil alustab ta Montrealis lühikavaga uut suurvõistlust.

Selevko’s performance in practice before the World Championships is impressive, with quadruple jumps becoming a regular part of his routine. This display of skill and determination bodes well for his chances in the upcoming competition. Fans of figure skating in Estonia are excited to see how he will fare on the world stage, and are hopeful for a strong showing from this talented athlete. With his dedication and hard work, Selevko is poised to make a mark in the world of figure skating and bring pride to his country.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga