Schröder toetas Scholzi otsust Ukrainale Taurused saatmata jätta | Välismaa

2312733hafa3t24

Tensions are rising in Estonia as former German Chancellor Gerhard Schröder supports German Chancellor Olaf Scholz’s decision not to send weapons to Ukraine. The decision has sparked heated debates among Estonians, who are divided on their stance towards supporting Ukraine in its conflict with Russia. Schröder’s backing of Scholz has further fueled the controversy, leaving many questioning the implications of Germany’s stance on the crisis. As Estonia watches closely, the debate continues to rage on, highlighting the complex dynamics at play in the region.

Saksamaa endine kantsler Gerhard Schröder teatas esmaspäeval, et ta toetab ametis oleva kantsleri ja oma erakonnakaaslase Olaf Scholzi otsust keelduda Ukrainale kaugmaarakettide Taurus saatmisest. Ekskantsleri sõnavõttu kritiseeris Saksa paremtsentristlik opositsioon.

“Ma arvan, et Scholz teeb seda, mida ma ootaksin hetkel Saksa kantslerilt,” ütles Schröder intervjuus DPA-le.

Kui Schröderi käest küsiti, kas ta tahaks, et Scholz oleks “rahukantsler”, vastas Schröder jaatavalt, vahendab Saksa avalik-õigusliku telekanali ARD programm Tagesschau.

“Kui keegi Saksa kantslerina toetab rahu, kui kedagi kirjeldatakse rahukantslerina, kas on see halb?” küsis retooriliselt aastaid Vene naftahiiu Rosnefti kasuks töötanud Schröder.

Saksamaa populaarseima opositsioonijõu CDU poliitikud kritiseerisid teravalt ekskantsleri sõnavõttu ja valitseva SPD kantsleri Scholzi soovimatust Ukrainale Saksa päritolu kaugmaaraketid saata.

CDU juhatuse liige Jens Spahn ütles, et see, et kui keegi nagu Schröder, kes “räägib kriitikavabalt Putinist”, toetab regulaarselt Scholzi seisukohta, peaks Scholzi mõtlema panema.

“Igaüks, kel on sõpru ja toetajaid nagu ekskantsler ja Putini sõber Gerhard Schröder, ei vaja enam poliitilisi vastaseid,” ütles Spahn.

Teise CDU poliitiku Julia Klöckneri sõnul on Schröder näidanud korduvalt üles, et tema motiivid “pole puhtad” ning talle on selle eest “hästi makstud”.

Loe rohkem:  EL-i riigid annavad sel aastal Ukrainale kokku 21 miljardi euro väärtuses sõjaabi | Välismaa

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Gerhard Schröderi toetus Gerhard Scholzi otsusele mitte saata Ukrainale Taurus tankid oli oluline ja tervitatav samm. See näitab liidrite vastutustundlikkust ja soovi vältida eskaleeruvat olukorda Ida-Euroopas. Ukraina konflikt on keeruline ja tundlik teema ning rahu säilitamine regioonis nõuab tõelist diplomaatilist oskust. Schröderi selge seisukoht näitab tema pühendumust rahumeelsele lahendusele ning loodame, et see moodustab aluse edasistele konstruktiivsetele sammudele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga