Sambia koondislasest sai aegade kallim naisjalgpallur | Jalgpall

1707915372 2259117hec7at24

Tere tulemast, jalgpallisõbrad! Viimastel päevadel on Eesti spordimaastikul olnud palju kõneainet Sambia koondise endise mängija ja praeguse naisjalgpalluri Barbra Banda ümber. Ta on saanud ajaloo kalleimaks naisjalgpalluriks pärast seda, kui ta liitus oma uue meeskonnaga ja sõlmis muljetavaldava lepingu. Tema edulugu on inspireeriv ning tõestab, et kirg ja pühendumus jalgpallile võivad viia unistuste täitumiseni. Täna vaatame lähemalt, kuidas see muljetavaldav saavutus on mõjutanud nii Eesti kui ka ülemaailmset jalgpallimaailma.

Viimased kolm hooaega Madrid Reali naiskonda esindanud Sambia jalgpallurist Racheal Kundananjist sai teisipäeva hilisõhtul ajaloo kallim naisjalgpallur, kui USA klubi Bay FC ründaja eest veidi üle 800 000 euro välja käis.

Mullu kevadel loodud Bay FC hakkab USA naiste jalgpalli kõrgeimal tasemel mängima kevadest, kui algab NWSL-i hooaeg. San Josed koduks kutsuv klubi tegi aga enne oma esimest liigamängu võimsa avalduse, kui purustas naiste klubijalgpalli üleminekurekordi.

Bay FC keskseks tähtmängijaks saab 23-aastane Racheal Kundananji, kes siirdus 2022. aastal Madridi Reali naiskonda. Teisipäeval sai ametlikuks tehing, millega Sambialanna jätkab karjääri aga Bay FC eest, kes maksis talendika ründaja eest Realile üle 800 000 euro. Kundananji leping kestab kuni aastani 2027, kuid võib osapoolte kokkuleppel veel aasta võrra pikeneda.

“Inimesed Sambias kindlasti üllatuvad, aga nad on mu üle nii rõõmsad,” ütles ta BBC-le. “Ma tahan [Bay FC] fännidele seda, mida nad tahavad – mängude nautimist, minu väravate vaatamist.”

Kundananji alustas karjääri koduses liigas Indeni Rosesiga, kuid liitus 2019. aastal Kasahstani klubi BIIK Shymkentiga. 2021. aastal sõlmis ta lepingu Hispaania kõrgliigaklubi Eibariga, kuid järgmisel aastal vahetas ta samas liigas klubisid ja liitus Madridi Realiga.

Loe rohkem:  Ravimatult haige Eriksson saab märtsis võimaluse Liverpooli juhendada | Jalgpall

Aasta alguses siirdus Colombia koondislane ja Levante ründaja Mayra Ramírez Chelsea’sse 500 000 euro eest. 2022. aastal läks inglanna Keira Walsh Manchester Cityst 470 000 euro eest Barcelonasse.

Kokkuvõttes võib öelda, et Sambia koondislasest sai aegade kallim naisjalgpallur on suurepärane saavutus nii sellele mängijale endale kui ka kogu Eesti jalgpalliühiskonnale. See näitab, et Eesti jalgpall on avatud mitmekesisusele ja suudab tunnustada talenti sõltumata mängija päritolust. See saavutus peaks julgustama teisi noori tüdrukuid ja naisi unistama suurtest asjadest jalgpallis ning näitama, et nende unistused võivad saada teoks sõltumata keskkonnast, kust nad pärinevad. Aitäh sellele mängijale, et ta on näidanud, et kirg ja pühendumus jalgpallile võivad vaieldamatult saavutada suuri asju.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga