Saksamaa lennujaama töötajate streik mõjutab ka Eesti lennuühendusi | Eesti

1705510935 2127325h8804t24

Saksamaa lennujaama töötajate streik on põhjustanud suurt segadust mitte ainult Saksamaal, vaid ka Eestis. Lennujaama töötajate streik on mõjutanud oluliselt Eesti lennuühendusi, põhjustades lendude hilinemisi ja tühistamisi. See on tekitanud reisijatele stressi ja ebamugavusi ning sundinud neid otsima alternatiivseid marsruute. Olukord on pingeline ja ebakindel ning nii reisijad kui ka lennufirmad peavad olema valmis võimalikeks muudatusteks.

Saksamaa lennujaamatöötajate streik mõjutab ka Eesti lennuühendusi, kuna neljapäeval ja reedel jäävad ära Tallinna Frankfurti ja Müncheniga ühendavad lennud.

Saksa lennuettevõtte Lufthansa kodulehe andmeil ei toimu neljapäeval kahte tavapärast lendu Frankfurtist Tallinna ega ka siit tagasi. Reedel jäävad ära kolm kavakohast edasi-tagasi lendu Frankfurti ja Tallinna vahel. Samuti jääb ära reedene lend Münchenist Tallinnasse ja tagasi.

Lufthansa maapealsete teenistuste töötajad streigivad kolmapäeval alates kella kaheksast õhtul kuni laupäeval kuni kella 7.10-ni hommikul, selgub Lufthansa kodulehelt.

Laupäevased lennud Frankfurti ja Tallinna vahel peaksid Lufthansa kodulehe andmeil toimuma.

Tallinna lennujaama pressiesindaja Aet Härmaorg ütles ERR-ile, et eeldatavasti võtab Lufthansa nendeks päevadeks pileti ostnud reisijatega ise ühendust ning samuti soovitas ta jälgida ettevõtte kodulehte ja mobiiliäppi.

Ta tunnistas, et Saksamaal toimuv streik võib siiski mõjutada ka ümberistumisega teistesse sihtkohtadesse lendajaid.

Saksa lennuoperaator Fraport teatas kolmapäeval, et neljapäeval suletakse Frankfurdi lennujaam väljuvate lendude jaoks, kuna sealsed turvatöötajad hakkavad streikima. Frankfurdi lennujaam on Saksamaa suurim.

Frankfurdi lennujaam on Euroopas suuruselt kolmas ja seda läbib ööpäevas üle tuhande lennu. Turvatöötajate streik lööb seega segi lennuliikluse Saksamaal ja häirib ka Euroopa lennuliiklust. 

Kuigi Saksamaa lennujaama töötajate streik võib tunduda kaugel Eestist, mõjutab see siiski meie lennuühendusi oluliselt. Reisijad võivad kogeda hilinemisi, tühistatud lende ja üldist segadust, mis võib mõjutada nende reisiplaane. See paneb survet ka Eesti lennuettevõtetele ja reisibüroodele, kes peavad leidma võimalusi klientidele alternatiivsete marsruutide pakkumiseks. Seega on oluline, et lennujaamade töötajad ja nende tööandjad suudaksid kiiresti lahendada oma erimeelsused, et tagada sujuv reisimine kõigile osapooltele.

Loe rohkem:  Eksperdid "Pealtnägijale": Balticconnectori juhtum on pigem sabotaaž kui õnnetus | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga