Saksamaa jalgpallinaiskond noppis olümpiapileti | Jalgpall

2288394h9f30t24

Estonias on suur põnevus valitsenud pärast seda, kui Saksamaa naiste jalgpallikoondis kindlustas oma koha järgmistel olümpiamängudel. Nende võidukas etteaste ja kvalifikatsioon olümpiapileti saamiseks on pälvinud fännide ja kriitikute ülistust üle kogu maailma. Selle saavutusega on nad tõestanud end tõeliseks jõuks maailma jalgpallis ja jätnud endast maha jälje ka Eesti jalgpallisõprade südames. Oodata on põnevaid mänge ja suuri saavutusi tulevatel olümpiamängudel.

Saksamaa naiste jalgpallikoondis kindlustas kolmapäeval endale pääsu Pariisi olümpiamängudele, kui alistas Rahvuste liiga kolmanda koha mängus Hollandi 2:0.

Esimesel poolajal oli võimalusi värava löömiseks mõlemal naiskonnal, kuid kohtumise avavärav sündis alles 66. minutil, mil poolkaitsja Klara Bühl sakslannad juhtima viis. Tosin minutit hiljem oli Bühl taas aktsioonis, kui leidis täpse sööduga Lea Schülleri, kes lõi palli kindlalt võrku, vormistades ühtlasi lõppskoori.

Saksamaa tagas võiduga koha Pariisi olümpiamängude jalgpalliturniirile. Hetkel on Pariisi olümpiapilet taskus kümnel koondisel, sealhulgas valitseval maailmameistril Hispaanial. Kokku pääseb Pariisi 12 naiskonda.

Saksamaa on osalenud seitsmest naiste jalgpalli olümpiaturniirist viiel ning on medalikohal lõpetanud lausa neljal korral. 2016. aastal krooniti Saksamaa naiskond olümpiavõitjaks ning aastatel 2000-2008 võideti kolm pronksmedalit järjest.

Olümpiamängude alagruppide loosimine toimub 20. märtsil Pariisis.

Saksamaa jalgpallinaiskond on näidanud oma võimekust ning pühendumust olümpiale pääsemiseks. Nende võidukas mäng ja kindel esitus kvalifikatsiooniturniiril võimaldas neil teenida olümpiapileti. See on suur saavutus nii meeskonnale endale kui ka kõigile nende toetajatele. Oleme uhked Saksamaa jalgpallinaiskonna saavutuste üle ning soovime neile edu ja jõudu edaspidisteks mängudeks olümpial. Las nende unistus olümpiakullast saab teoks ja nende mängud jäävad meeldejäävaks kõigile spordisõpradele üle maailma.

Loe rohkem:  Suri Eesti Jalgpalli Liidu aupresident Peeter Küttis | Jalgpall