Saksa parlament kiitis heaks kaugmaarelvade saatmise Ukrainale | Välismaa

2272542hf4bdt24

Tere tulemast Eestisse! Saksa parlament on just heaks kiitnud otsuse saata kaugmaarelvu Ukrainale. See otsus on tekitanud palju debatti ja pingeid rahvusvahelisel tasandil. See samm on oluline, kuna see näitab solidaarsust Ukrainaga ja toetust nende jõupingutustele end kaitsta Vene agressiooni eest. Eesti on alati seismas vabaduse, rahu ja õigluse eest ning me tervitame Saksa parlamendi otsust. See on oluline samm, mis saadab selge sõnumi Venemaale ja toob julgustust Ukraina rahvale.

Saksamaa parlament kiitis neljapäeval heaks kaugmaarelvade saatmise Ukrainale.

Parlament hääletas koalitsiooni ettepaneku poolt, mis kutsus üles andma Ukrainale vajalikke kaugmaarelvasüsteeme ja laskemoona. Selles ettepanekus pole aga mainitud Tauruse rakette, vahendas Deutsche Welle. 

Ettepaneku poolt hääletas 382 saadikut, vastu oli 284 saadikut, kaks saadikut jäi erapooletuks. 

Samal päeval tegi opositsioonipartei Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU) sarnase ettepaneku, milles oli konkreetselt mainitud ka Tauruse rakette. See ettepanek pälvis vaid 182 saadiku toetuse, vastu oli 480 saadikut.

Polegi nüüd veel selge, kas heakskiidetud ettepanek lubab Ukrainale tarnida Tauruse rakette. 

Meedias levisid varem väited, et Saksa kantsler Olaf Scholz ei toeta Tauruse rakettide saatmist Ukrainasse. Scholz kardab, et selline samm võib tõmmata Saksamaa sõtta. Ukraina on aga juba saanud sarnaseid kaugmaarakette. Kiiev kasutab Suurbritanniast pärit  Storm Shadow rakette ja Prantsusmaal toodetud SCALP rakette, vahendas The Kyiv Independent. 

Ka Saksamaa toetab Ruttet NATO peasekretäri kohale

Saksa valitsuse pressiesindaja ütles neljapäeval, et kantsler Olaf Scholz toetab Hollandi peaministri kohusetäitja Mark Rutte kandidatuuri NATO peasekretäri kohale. Neljapäeval teatasid veel ka USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa, et toetavad Rutte kandidatuuri. 

Eesti peaks hoidma silma peal Saksamaa parlament kiidetud otsusel saata kaugmaarelvad Ukrainale. Kuigi toetame Ukraina julgeolekut ja territoriaalset terviklikkust, tuleb hinnata ka võimalikke tagajärgi selles konfliktis osalemisele. Oluline on kaaluda, kuidas see võib mõjutada suhet Venemaaga ja Kremli reaktsiooni. Samuti peame arvestama, kuidas see otsus võib mõjutada Euroopa Liidu ja NATO sisemist ühtsust. Lõpuks on oluline leida tasakaal Ukraina toetamise ja regiooni stabiilsuse tagamise vahel.

Loe rohkem:  Venemaa korraldas ulatusliku rünnaku Ukraina energiataristule | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga