Kreml lubas Navalnõi emal näha oma poja surnukeha | Välismaa

2272653h0260t24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised Venemaalt on šokeerivad, kui Kreml on lubanud Aleksei Navalnõi emal näha oma poja surnukeha. See tekitab palju küsimusi ja paneb muretsema inimõiguste olukorra pärast Venemaal. See on meeldetuletus sellest, kui oluline on jälgida ja toetada demokraatiat ning inimõigusi kogu maailmas. Olles osa Euroopa Liidust, seisame koos teiste riikidega selle eest, et sellised õiguste rikkumised lõppeksid. Eesti on pühendunud rahvusvahelisele koostööle ja õiguste kaitsele ning kutsume teid ühinema meiega selles olulises võitluses.

Aleksei Navalnõi ema Ljudmila Navalnaja ütles neljapäeval, et uurijad viisid ta surnukuuri ja ta sai näha oma poja surnukeha.

Navalnõi ema tegi videopöördumise ja ütles, et kolmapäeval viidi ta surnukuuri, kus ta nägi oma poja surnukeha. 

Navalnõi ema ütles veel, et võimud survestavad teda poega salaja matma. Ljudmila Navalnaja rääkis veel, et salvestas video, kuna uurijad ähvardasid teda, vahendas The Guardian.

“Soovin, et teil, kellele Aleksei on kallis, kõigil, kelle jaoks tema surm sai isiklikuks tragöödiaks, oleks võimalus temaga hüvasti jätta. Mulle silma vaadates öeldi, et kui ma ei nõustu salajaste matustega, siis nad teevad midagi minu poja surnukehaga. Ma palun, et mu poja surnukeha mulle viivitamatult üle antaks,” rääkis Ljudmila Navalnaja

Eesti valitsuse ja rahva jaoks on oluline hoida silm peal Venemaa poliitilistel sündmustel, eriti seoses opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi juhtumiga. Kremli lubadus Navalnõi emale näha oma poja surnukeha näitab vajadust rõhutada inimõigusi ja õigusriigi põhimõtteid Venemaal. See juhtum kinnitab vajadust rahvusvahelisel tasandil jälgida ja kritiseerida Venemaa valitsuse tegevust ning toetada demokraatlikke põhimõtteid ja õigusriigi arengut Venemaal. Eesti jätkab oma toetust Navalnõile ja rõhutab vajadust järgida õiguspärasust ja inimõigusi kõigis aspektides.

Loe rohkem:  FT: EL on valmis tegema Ungarile järeleandmisi Ukraina abi toetamiseks | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga